Diş Eti Çekilmesi Ameliyatı

Diş eti çekilmesi ameliyatı son yıllarda oldukça sık bir şekilde görülen ve insanların oldukça zor durumda kalmasına sebep olan diş eti çekilme sorunu için en ideal çözüm yöntemi durumundadır. Tabi bunu ameliyatı kaliteli ve sağlıklı bir şekilde yapılması diş etlerinin sağlığı açısından son derece önemlidir.

Bu sebeple diş etlerinde bu sorunu yaşayanlar için en iyi ve en kaliteli cerrah ve diş merkezi seçimi oldukça önem kazanmaktadır. Çünkü dişler hem görsel hem de sağlık açısından insanlar için oldukça önemlidir. Bu anlamda kaliteli ve sorunsuz hizmet anlayışı ile Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği sunduğu teknolojik ve kaliteli hizmet anlayışı ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Diş Eti Çekilmesi

Diş eti çekilmesi sağlık ve görsel anlamda insanları zor durumda bırakmaktadır. Bilindiği gibi insanlar konuşurken, gülerken sürekli dişlerini gösterme zorunda kalmaktadır. Çekilmiş diş etleri bu anlamda görsel olarak insanları zor durumda bırakabilmektedir.

Diş eti çekilmesi, diş eti sınırının mine seviyesinin altına düşerek diş köklerinin oldukça açılması durumuna verilen addır. Bu durumu hızlı ve kaliteli müdahaleler gerekmektedir. aksi taktirde ilerleyen dönemlerde diş kaybı yaşanabilmektedir. Bu anlamda istanbulimplantoloji merkezinde Dr.Tolga Gülçiçek ve ekibi tarafından yapılan en son teknik ve teknolojik ekipmanlar vasıtası ile yapılan tedavilerde başarı oranı oldukça yüksek olmaktadır.

Diş Eti Çekilmesini Nedenleri?

Diş eti çekilmesinin nedenleri oldukça çeşitlidir. Hastalar bu nedenleri öğrenerek daha dikkatli davranabilmektedir. İmplantoloji Merkezi olarak bu konuda insanların bilgilendirmek amacıyla ile çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Diş eti çekilmesinin nedenleri ise şu şekildedir;

Dişlerde oluşan diş taşları ve diş plaklarının ilerlemesi,

Diş etinde oluşan iltihap durumları,

Yaşlanmanın diş etleri üzerindeki etkisi,

Uyurken ya da gün içerisinde dişlerin aşırı sıkılması ve gıcırdatmanın alışkanlık haline getirilmesi,

Dişlerin çapraşık ve düzensiz bir şekilde olması,

Dişlerde meydana gelen çeşitli yaralanma durumları,

Sigara kullanımı ve diş etleri için yetersiz beslenme şekli,

Stres ve hamilelik gibi nedenler diş eti çekilmesini tetiklemektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız