Diş İmplant Hekimi,Çene Cerrahı kimdir?

Tedavi uygulanan adrese göre fiyat değişiklikleri gösteren implantın başarılı olmasındaki en önemli etken kullanılan malzemedir. Eksik diş yerine, genellikle titanyumdan üretilmiş bir yapay kökün çene kemiğine yerleştirilmesi şeklinde uygulanan bir yöntem olan implantta, malzemenin kalitesi oranında uzun ömür sağlanır. Başarıyı arttıran malzeme kalitesi, fiyatı da doğrudan etkileyen bir unsurdur.

Tedavinin başarıya ulaşmasındaki bir diğer etken, hastanın çene kemiğindeki miktar ve yoğunluk durumudur. İmplantın direkt çene kemiğine yapılan bir uygulama olması sebebiyle bunu kaldırabilecek güçte olmayan bir çeneye uygulama yapılması başarısızlığı getireceğinden ölçümler büyük önem taşımaktadır.

İmplant uygulamasının başarılı sonuç vermesindeki önemli etkenlerden biri olan hekim seçimi, son derece titizlik gerektirir. Uygulamayı yapacak olan hekimin tecrübesi, uzmanlığı başarı oranına büyük derecede etki ettiğinden bu seçimi yapmadan önce özenle araştırma yapmak gerekir.

İmplant yöntemi uygulanırken diş hekimliğinin farklı alanlarından faydalanılması gerekmektedir. Cerrahi ve protez uzmanlığının ön plana çıktığı bu yöntem, bu yüzden tecrübeli olan hekimin kendisini ön plana çıkarmasını sağlar. Son teknoloji ile iç içe ilerleyen bir yöntem olması da hekimin kendisini ne kadar geliştirdiği ile de yakından ilgilidir.

Hekimin başarılı olması hastanın hayat kalitesini arttıracağından önemli bir seçimdir.

İmplant, günümüzün doğala en yakın sonuç veren kayıp diş tedavi yöntemidir. Ağrısız sayılabilecek tedavi süreci, kısa süren iyileşme dönemi ile hastalar için ön plana çıkmaktadır. Tedavi sonrası elde edilen estetik görüntü ile de cazip hale gelmektedir. Hastanın ağız ve diş hijyen alışkanlıkları ile orantılı olsa da uzun ömürlü olması bu tedavi yönteminin tercih edilirliğini arttırmaktadır. Hasta gerekli özeni gösterdiği takdirde, hayatını doğal dişleriyle devam ediyormuşçasına yaşayabilir. Kullanılan malzemenin titanyum olması, titanyumun insan dokusuyla son derece uyumlu olması da bu rahatlığı destekleyen unsurlar arasındadır.

Tedavi süreci kadar, tedavi öncesi akılda oluşan sorular ve bu sorulara alınan cevapların hastanın talebini karşılaması büyük önem taşır. Bu yüzden, uyuşulan ve uzman bir hekimle bu yola çıkmak başarıya giden yolda hastanın en büyük avantajı durumundadır. İstanbul İmplantoloji tecrübeli ve uzman hekim kadrosuyla hastaların tüm taleplerini karşılayabilecek, tedaviyi başarıyla sonuçlandırabilecek niteliktedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız