En İyi Diş İmplant Markaları

Diş implantı, diş etinin hassas bir bölge olmasından dolayı son derece büyük önem taşır. Diş eti ve ağız bölgesinde oluşabilecek sorunların önlenmesi için implant seçimi konusuna başta önem vermek daha sonra oluşabilecek sorunları baştan engelleyecektir.

İmplant genel olarak diş eti içine yerleştirilen yapay diş köküdür. Bu diş kökleri genel olarak sağlıklı ve uzun ömürlü malzemeler olan titanyum ve muadili değerli metallerden yapılır. Ancak yine de implant markasını seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Kaliteli bir malzemeden yapıldığına emin olmak için implant markasının patentli bir marka olduğuna dikkat edilmelidir. Piyasada birçok taklit ürün bulunduğundan dolayı, implantın markasının iyi araştırması ve taklit olmaması öncelikle önemlidir. Bunun yanı sıra implantın gerekli klinik testlerle denenmiş ve onay almış, sağlık konusunda sorun yapamayacak bir malzemesinin olduğuna dikkat edilmelidir. Klinik testlerde denenmemiş bir implant, ilerde alerjik sorunlar ve diş etiyle ilgili başka sorunlara da sebep olabilir.

Diş etine monte edilecek olan metal kısmın diş etiyle ve çene kemiği yapısıyla uyumlu olması da bu seçimde önemlidir. Metal implant kısım kadar önemli olan bir diğer nokta da üste yerleştirilecek olan protez diştir. İmplantın, üzerine yerleştirilecek protez diş için yeterince esneklik sağlaması ve seçeneklere uygun bir yapısının olması implant seçiminde bir diğer önemli husustur.

En iyi diş implant markaları bu yeterliliklere sahip olan markalardır ve bu markaların kullanımı uygulamada başarıyı arttıracaktır. Titanyum metalinden yapılmış olan implantların uygulamalarında alerjik reaksiyona ya da enfeksiyona implantın neden olması pek mümkün değildir. Uygulama sırasında ortamın ve kullanılan aletlerin sterilize durumundan kaynaklanan sorunlar da ortaya çıkabilir. Ancak test edilmiş ve titanyum olduğundan emin olunan bir implantın sorun çıkarması çok nadir görülen bir durumdur. Bu durum metalin çene kemiğine kaynamasının gerçekleşmemesi durumunda söz konusu olur. Sebebi ise titanyum ya da implantın markası değil, uygulama sırasında steril ortamın sağlanmamış olması, ağız içindeki bakterilerin yarattığı sorunlar ya da protezin karşı taraftaki çene ile olan ilişkisinden kaynaklanan zorlanmalardan dolayı gerçekleşebilir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız