En Ucuz İmplant Diş Fiyatları

İmplant tedavisinde kullanılan yapay diş köklerinin markalarına göre fiyatları bir hayli değişmektedir. Diş etinin içinde yerleştirilecek olan bu metal aparatların temin edilmesinde en önemli konu, sağlık koşullarına uygun ve klinik testlerden geçmiş, güvenilir ve bilinen bir marka olmasıdır. Aksi takdirde, eğer yeterince iyi bir metale sahip değilse ilerde diş etine kaynama sürecinde sorunlar çıkartacak ve tedavinin başarısız olmasına neden olabilecektir.

Piyasadaki birçok diş implant markası titanyum maddesini kullanmaktadır. Ancak farklı malzemeleri kullanan markalar da vardır. Burada önemli olan ilerde alerji ya da hijyen açısından sağlık sorunu çıkartmayacağını temin eden bir marka olmasıdır. Yerli implant markaları yabancı markalara göre nispeten daha hesaplıdır. Ancak tam bir fiyat ve uygulama hakkında maliyet bilgini ancak uzman hekimden almak mümkünüdür. Çünkü ağız ve çene yapısına göre uygun implant markasının seçiminden uygulama ücretlendirmesine, bunun dışında ağız ya da çene kemiği için gerekli olabilecek diğer destekleyici uygulamaların bütününe ancak uzman hekim karar verecektir.

Tedavi sırasında ortaya çıkabilecek ek masraflar, en çok çene kemiğiyle ilgili ortaya çıkabilecek sorunlardan kaynaklanır. Çene kemiği implant tedavisi için müsait değilse yani yapay kökün kaynayabileceği kadar güçlü değilse ya da uygun alan yoksa bu durumda çene kemiğinin güçlenmesi için hekimin bazı ek uygulamalar yapması gereği doğabilir. Bu uygulamalar da ek masraf oluşturacaktır. Öte yandan ağızda implantın uygulanacağı alana göre implant markasının seçimi de değişecektir. Dar ve zorlu alanlar için ya da daha kuvvetli çene kemiğine sahip alanlar için farklı markalarda uygun modeller bulunabilmektedir.

Bütün maliyetin en doğru biçimde hesaplanması, implantın yanı sıra protez uygulaması, anestezi vb. ek uygulamalarında tam toplamının ortaya konabilmesi için muhakkak bir uzman hekim kontrolü gerekmektedir. Hekim kontrolü olmadan yapılmış bir maliyet tahmini son derece gerçek dışı olacaktır çünkü implant markaları arasında bile değişim olduğu takdirde oldukça fazla fiyat değişimi söz konusu olur. Bunun yanız sıra diğer uygulamalar hakkında gerçekçi bir tahminde bulunmanın da imkanı yoktur. En ucuz implant diş fiyatları için bir tahminde bulunmak ancak bir uzman yardımıyla yapılabilir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız