Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Ağız sağlığına çok önem verilen günümüzde sorunları bulunan hastalar sürekli olarak yeni alanlara kaymaktadır. Son zamanlarda yoğun olarak kullanılan ‘estetik diş hekimliği nedir?’ sorusuna cevap bulmaya çalıştık.

Dişlerimizin sağlıklı görünmesi için çok fazla zaman ve para harcarız. Daha güzel bir gülüşe sahip olmak için dişlerimizin beyaz olması ve kötü görünmemesi için estetik diş hekimliği mesleğine başvurulabilmektedir.

Daha Beyaz Dişler İçin Ne Gerekir

Dişlerimizin beyaz kalabilmesi için bizim de almamız gereken önlemler bulunmaktadır. Ancak ne kadar dikkat edilirse edilsin kahve tüketimi, çay tüketimi veya sigara kullanımından dolayı dişlerin beyazlıkları gitmektedir. İşte bu durumda devreye estetik diş hekimliği devreye girmektedir. Teknolojik gelişmeleri çok iyi takip eden diş doktorları beklenen sonucun alınabilmesi için gerekli tedaviyi uygularlar. Diş beyazlatması için kullanılan dolgu veya kaplama malzemeleri kırılarak veya çatlayarak daha kötü bir görünüme neden olurken günümüzde kullanılan malzemelerin kalitesinin artması ile birlikte bu sorun çoğunlukla giderilmiştir. Kaplama yapılabileceği gibi dişlerin beyazlatılması için farklı yöntemler de kullanılmaktadır.

Uzman kadromuz ve tecrübeli doktorlarımızla vermiş olduğumuz hizmetler neticesinde diş beyazlatma ve diğer estetik güzelliğin sağlanabilmesi için yoğun olarak çalışıyoruz. Dişlerinizin yeteri kadar bakım yapılmaması ya da kahve, sigara gibi etmenlerle beyazlığını kaybeden dişlerinizin beyazlatılması için gerekli olan bütün tedavi yöntemleri kullanılarak daha sağlıklı bir gülüşe sahip olmanız sağlanmaktadır.

Diş Teli Kullanımı

Diş yapısındaki bozuklukların düzeltilmesi için yoğun olarak kullanılan yöntemlerin başında diş teli kullanımı gelmektedir. Uzman ekiplerimizce yapılan diş teli uygulaması ile daha düzgün dişlere sahip olmanız kaçınılmazdır. Diş yapınızdaki bozukluğa göre uygulanan diş teli ile yamuk dişlerin düzeltilmesi sağlanabilmektedir. Uygulamanın yapılmasından sonra belli periyotlarda yapacağımız kontrollerle daha düzgün sonuçlar alınması sağlanmaktadır. Bu durumda uygulamayı yapan doktorun uzmanlığı ve tecrübesi büyük önem arz etmektedir. Yıllardır vermiş olduğumuz hizmetler ile kazanmış olduğumuz tecrübeleri sizlerin tedavisinin en uygun şekilde yapılmasını sağlıyoruz.

‘Daha sağlıklı gülüşler için ne yapılmalı?’ sorularınızın cevabı için estetik diş hekimliği çalışmaya devam ediyor.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız