Estetik Diş Hekimliği Nedir? İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimleri kimlerdir?

Kliniğimizde Çene Cerrahisi Uzmanı Dr Tolga Gülçiçek İler İmplantoloji de uzmanlaşmışken ile Protez Uzmanı Eda Akün İmplant, Lamine, zirconium kaplama çalışmaları yapmaktadırlar.

Estetik diş hekimliği, diş hekimliğinin çağımızdaki en revaçta ve önemli kollarından biri haline gelmiştir. Özetle kişiye özel gülüş tasarımı yapan ve uygulayan hekimlik alanıdır.

İnsanın gülümsemesi, diğer insanlarla kuracağı iletişimin ilk adımı olması sebebiyle büyük önem taşır. Yapılan araştırmalar, insanların önemli bir yüzdesinin gülümserken bunu gizleme ihtiyacı duyduğunu göstermektedir. Bu ise özgüven eksikliğinin önemli bir işaretidir. Özgüvenin desteklenerek hayat içinde daha cesur olabilmenin ilk adımı ise gülüşüne güvenebilmektedir. Çağın getirdiği ve gerektirdiği estetik algılara uyum sağlamak, kişinin sosyal hayatında kendini iyi ve yeterli hissedebilmesi bağlamında büyük önem taşımaktadır. Estetik diş hekimliğinin amacı kişiye bunu sağlamaktır.

Gülüş tasarımı; estetik diş hekimliğiyle beraber ağız ve diş cerrahisi, ortodonti gibi diğer diş hekimliği alanlarının bir arada çalışmasını gerektiren incelikli bir işlemdir. Çünkü sonuçları, hastanın hayatına birebir etki etme niteliğine sahiptir ve ancak estetik bütünlük sağlanarak doğru sonuca ulaşılabilmektedir.

Gülüş tasarımında hekimin uzmanlığı ve tecrübesi, hastasının istek ve beklentilerinin ayırdına varabilecek niteliklere sahip olması önemlidir. Ancak bu şekilde hem genel estetik algısı yakalanıp hem hastanın istekleri karşılanabilmektedir. Tasarımın öncelikle dijital ortama aktarılıp hastanın kişisel verileriyle birleştirilerek hazırlanması sonucun birebir görülebilmesini sağlamaktadır. İşlemlerin yüksek teknoloji ile yürütülmesi yapılabilecek hataların önüne geçmesi sebebiyle büyük önem taşımaktadır.

Diş hekimliği, genel hatlarıyla kişinin genel sağlık durumunu korumak ve tesis etmek ve bununla beraber estetik yetkinliğini sağlamak açısından büyük önem taşıyan bir tıp alanıdır. Gelişen teknoloji ve bilim dünyasının da yardımıyla, insan üzerindeki etkisi günden güne artmaktadır. Eski yıllara kıyasla çok daha kolay ve ağrısız süreçlerle ilerleyen tedaviler, hastaların isteklerine en uygun çözümleri bulmalarının yolu açılmıştır.

Sağlıksız bir ağız ve diş bütünlüğü, kişinin sağlık durumuna ve sosyal hayatına doğrudan etki etme gücüne sahiptir. Bu yüzden gerekli özenin gösterilmesi hayati önem teşkil etmektedir. Yapısal faktörleri dışarıda bırakırsak, ağız ve diş sağlığını korumak hijyen alışkanlıklarıyla ve tüketilen maddelerde yakından ilişkilidir. Bu rutinlere titizlikle yaklaşılması, büyük bir avantajdır.

Diş hekimi, kişinin hayatına tecrübesi ve uzmanlığıyla büyük ölçüde etki etme gücüne sahip olduğundan incelikle araştırma yapılarak seçilmesi gereken bir unsurdur. İstanbul İmplantoloji, kadrosuna duyduğu güvenle taleplerini karşılamak için hizmetlerini sunmaktadır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız