Estetik Dişler

Zamanın ilerlemesi ve teknolojinin bu denli gelişmesinden diş hekimleri de nasibini almıştır. Bu süreçte artık estetik dişler oluşmuş ve bireylerin arzu ettiği o gülüşlerin daha kısa bir sürede sahibi olabilmesi sağlanmıştır. Diş yapısı sürece bağlı olarak kişinin ağzında oluşmakta ve süreç ilerledikçe gereken işlemin yapılması daha zor bir hale gelmektedir. Bu nedenle de kişilerin ağız ve diş sağlığı noktasında gereken özeni göstermesi gerekmektedir. Çünkü süreç içinde çürüyen, eğri görünen ve kırık dişler kişi için olumsuz bir sürecin yaşanmasına neden olmaktadır. Birey hem bu süreçte yemekten hem de özgüvenden mahrum hale gelebilmektedir.

Kimler Estetik Diş Yaptırmalıdır?

Kişilerin ağız yapısı süreç içinde bozulmalara maruz kalmaktadır. Buna göre çürük dişe, kırık dişe, eğri veya çapraşık dişe, konum ve diş simetrisi bozuk olan kimselere bu tedavi mutlaka uygulanmalı ve estetik gülüş bireye kazandırılmalıdır. Çünkü böylesine bir durumda olanlar için en büyük tehlike özgür bir gülüşünde ellerinden alınmış olmasıdır. Bu tür durumlarda bireylere farklı tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Diş yapısına bağlı olarak aralıklar doldurulmakta hiç diş olmayan yerlere implant tedavisi uygulanmakta diş rengine göre diş beyazlatma ve eğriliğe göre de damaklık veya tel tedavisi gibi birçok farklı yöntem uygulanabilmektedir. Bu durum kişide ki rahatsızlığın boyutuna göre kısa veya daha uzun bir sürece yayılabilmektedir.

Tedavi Yöntemleri

Estetik diş tedavisi adına birçok yöntem bulunmaktadır. Buna göre; diş beyazlatma, Porselen Lamina, Kompozit, ortodonti, Porselen diş tedavisi, Lazer uygulaması, Lazer, Botoks, Zirkonyum, İmplant gibi birçok tedavi yöntemi görülmektedir. Zaman ilerledikçe çok daha fazla yöntem ortaya çıkacaktır. Eskiden tüm bu yöntemler çok daha uzun bir sürece yayılırken günümüzde teknolojik gelişim ile süreç daha kısa hale gelmiş ve sağlıklı bir gülüş için aşırı bir şekilde beklemeye gerek kalmamıştır. Böylece diş hekimleri de hastalarına çok daha olumlu dönüşler sağlayabilmişlerdir. Eğer sağlıklı bir yaşam arzu ediyorsanız sizde diş hekiminiz ile hemen harekete geçmelisiniz. Zaman ilerlerken bunu kendi lehinize çeviriniz. Çünkü sağlık her şeyden daha önemlidir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız