Genel Anestezi Altında Ağrısız İmplant Nasıl Yapılır? Box Tekniği Nedir, Kemik Erimelerinde Nasıl Uygulanır?

Ağız ve diş salığı konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız genel anestezi altında ağrısız implant nasıl yapılır konusunu ele aldığımız bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Zira her şeyin başı sağlık olmakla birlikte ağız sağlığı da bunların en başında gelmektedir.

Genel Anestezi ile İmplant

Genel olarak implant tedavilerinde lokal anestezi uygulanmaktadır. Ancak bazı durumlarda da genel anestezi uygulanabilir. Her iki durumda da ağrısız bir şekilde implant uygulamasının yapıldığı bilinmelidir. Uyuşan sinirler hiçbir şey hissetmemenizi sağlayacak ve böylelikle biran evvel tedaviniz yapılmış olacaktır. Genel anestezi yöntemi de çok ağır olan tedavilerde uygulanmaktadır. Böylelikle hasta uyandığında her şey tamamlanmış olmaktadır.

Box Tekniği Nedir?

Kemik erimesi yaşayan ve diş tedavisi olmak isteyenler için Box tekniği nedir sorusunun cevabı son derece önemlidir. Zira bu kişilere implant tedavisinin uygulanması mümkün olmamaktadır. Bunun sebebi ise çene kemiğinde meydana gelen erimelerdir. İşte tüm bunların önüne geçmek adına hayvanlardan alınan kemik dokularının insan yapısına uyarlanarak çene kemiğine eklenmesine Box tekniği adı verilmektedir.

Nasıl Uygulanır?

Box tekniğinin uygulaması için ilk olarak çene kemiğinin incelenmesi gerekir. Eğer implant tedavisine uygun değilse bu tekniğin yapılmasına karar verilir. Ardından da hazır kemik dokuları çene kemiğine ilave edilir. Kemiğin oluşması için 4-6ay kadar bir süre beklenilmesi gerekmektedir. Kemik oluşumu tamamlandıktan sonra ise tedaviye geçilir ve yeni dişler yerleştirilir.

Kemik erimelerinde Box tekniği uygulaması yapmak hastalar adına son derece kolay olmaktadır. Böylelikle tekrar geri gelmesi mümkün olmayan çene kemiği onarıldığı gibi estetik bir görünüm de elde edilmektedir.

Sizler de bu sorundan şikâyetçi iseniz uzman hekimlerimizin bulunduğu kliniğimize gelerek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Böylelikle çok kısa süre içerisinde yeni dişlerinize merhaba diyecek ve sağlıklı gülüşler ile çevrenize bakabileceksiniz. Özellikle ağız ve diş sağlığı konusundaki problemlerinizi ihmal etmemenizi ve kısa süre içerisinde doktora danışmanızı da sizlere tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde önün alınamaz sorunlara yelken açmak söz konusu olabilir.

Kemik Erimelerinde Box Tekniği

Başta yaşlılar ve kadınlar olmak üzere birçok kimsede görülebilen kemik erimelerinde Box tekniği kullanılarak eriyen kemiklerin yeri doldurulabilmektedir. Box tekniği özellikle çene kemiğinde yaşanan erimelere karşı son derece etkin bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Kliniğimiz de bu yöntemi etkin bir şekilde kullanarak hastalarımızın hayat standartlarını yükseltmektedir.

Box Tekniği Nasıl Uygulanır?

Box tekniği ağız bakımı iyi bir şekilde yapılmayan hastalara uygulanmaktadır. Bakımsızlık nedeniyle çene kemiğinde yaşanan erimeler ciddi sıkıntılar doğurabilmektedir. İşte bunun önüne geçmek adına Box tekniği ile hayvan kemikleri çene kemiğine enjekte edilmektedir. İnsan kemikleri ile uyumlulaştırılan bu hayvan kemikleri sayesinde yaşanan kayıplar telafi edilmiş olmaktadır.

Neden Box Tekniği?

İmplant uygulamalarında çene kemiğinin yeterli olmaması tedavinin yapılmasını zorlaştırmaktadır. Üstelik sadece bunun için değil aynı zamanda da estetik bir görünüm de elde edebilmek adına bu yöntemin uygulanması gerekebilmektedir. İşte tüm bu sorunlar Box tekniği ile kolay bir şekilde son bulmaktadır.

Avantajları Nelerdir?

Box tekniğinin avantajları saymakla bitmez. Zira telafisi olmayan kemik erimesi problemi bu sayede çözüme kavuşturulmaktadır. Üstelik bu işlemler için kişinin vücudundan kemik almaya da gerek yoktur. Dolayısıyla hasta sağlığına daha kısa bir süre içerisinde kavuşacaktır.

Güvenilir ve sağlıklı bir yöntem olan Box tekniği ile sizler de güzel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Alanında uzman hekimlerimiz sayesinde tüm bu süreç ağrısız ve sancısız bir şekilde gerçekleşecektir.

Sizler de güzel bir gülümsemeye sahip olmak istiyor ancak kemik erimesi nedeniyle olamıyorsanız kliniğimize gelerek buna bir son verebilirsiniz. Sizler de bugüne kadar tedavi olan diğer hastalarımız gibi hayallerinizdeki gülümsemeye ve dişlere sahip olabilirsiniz. Alanında uzman doktorlarımız her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünerek sizleri yormadan çözüm üretecektir.

İmplant tedavisi ve daha fazlasını hekimlerimiz ile görüşerek alabilirsiniz. Unutmayınız ki ağız ve diş sağlığınızın bozulması vücudunuzun diğer organlarını da yakından etkilemektedir. Bu sebeple dişlerinizi ihmal etmemeli ve kısa süre içerisinde kliniğimize gelmelisiniz. Sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak daha ayrıntılı bilgiler elde edebilirsiniz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız