Gülüş Tasarımı Nedir? Hollywood Gülüş Nasıl Yapılır?

Ağız bakımı için gülüş tasarımı nedir? holywood smile nedir? komposit lamina nedir ? komposit lamina nasıl yapılır? sıkça merak ediliyor. Ağız bakımı denildiğinde akla ilk gelen diş ağrısı, diş kayıpları ve ağız kokusu gibi sorunların çözümü gelse bile günümüzde diş ve diş etlerine bağlı olarak gülüş estetiği de çok önemli bir yere sahiptir.

Çürük dişlerin, diş dizilimindeki çapraşıklıkların, diş eti hastalıklarının, diş kayıplarının ve anormal renklenmelerin sonucunda oluşan estetiksel sorunlar, kişilerin sosyal hayatlarını olumsuz olarak etkileyebilir. Bunun yanında öz güven eksikliklerine de yol açarak insanların toplum içinde gülmekten çekinmesine yol açabilir.

Hollywood Gülüş Nasıl Yapılır?

Estetik diş hekimliği denildiğinde ilk akla gelen kavramlardan birisi de ''gülüş tasarımı'' olarak bilinir. Gülüş tasarımı ise; çeşitli nedenlerden dolayı estetik olarak görünümü bozan dişler ve diş etlerinin hastaların gereksinimleri ve yüz şekilleri de göz önünde bulundurularak olabildiği kadar güzel ve doğal bir görünüme kavuşturulması işlemine denir.

Multidisipliner bir yaklaşım olarak da bilinen gülüş tasarımı, pek çok işlemin birlikte uygulanması ile gerçekleştirilir. Günümüzde sıkça gülüş tasarımı nedir? holywood smile nedir? komposit lamina nedir ? komposit lamina nasıl yapılır? merak ediliyor. Gülüş tasarımı için ilk olarak hastanın estetik beklentilerini doğru bir şekilde anlamak ve ihtiyaçları doğru bir şekilde belirlemek çok önemlidir.

Hasta ağzından alınmış olan ölçüler sayesinde hazırlanan bazı modeller üzerinde çeşitli sorunlar belirlenir ve bazı planlamalar yapılır. Daha sonra hastaların ağız içinde ve yüz fotoğrafları ile bilgisayar ortamında bazı özel programlar da kullanılarak çeşitli ölçümlemeler yapılır. Aynı zamanda yüz şekline uyum hesaplanabilir.

Tedavi sonrasında meydana gelecek olan en yaklaşık görüntüler yine programlar ve hasta ağzına aslına uygun bir şekilde hazırlanmış olan geçici restorasyonlarla hastaya sunulur ve hastanın da fikri alınır.

Estetik Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı tedavisinin pek çok aşaması vardır. İlk aşamada ise, diş hekimi tarafından hastanın estetik ihtiyacı ve tedavi beklentisinin belirlenmesi gerekir. Estetik kaplamalar, diş beyazlatma uygulaması, estetik dolgu uygulamaları, diş boyu uzatılması, diş eti tedavileri gibi pek çok uygulama kombine olarak bu tedavi sürecinde yapılabilir. Gülüş tasarımı nedir? holywood smile nedir? komposit lamina nedir? komposit lamina nasıl yapılır? merak eden kişiler istanbulimplantoloji sitemizi ziyaret edebilir.

Laminate vener kompozit malzeme kullanılarak üretilmekte ve dişlerin dış yüzeyleri örtülmektedir. Ayrıca çok ince olduğundan dolayı gerçek dişten ayrılması çok zordur. Tedavi edilen bölgede orjinal diş görüntüsü hakim olmaktadır. Bu sayede uzun yıllar boyunca rahatça kullanılabilmektedir.

- Aşınma ve yıpranmalara karşı dayanıklıdır.

- Tedavi sonrası aşamalarda kullanım açısından bakıldığında doğal dişlerden hiçbir farkı yoktur.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız