İleri Derecede Çene Kemiği Erimelerinde İmplant Ameliyatları

İleri derecede imlplant ameliyatı oldukça önemli derecede dikkat edilmesi gereken bir ameliyat türüdür. Tedavi süreci oldukça yoğun ağrı ve sıkıntı yaratabilir. Bu sebeple de işin uzmanı olan bir diş hekiminden yardım alınması oldukça önemlidir. Birçok tedavi seçeneği arasında dişlerde çekilme ve ağız içerisinde hiç diş kalmaması durumunda uygulanan implant, çene kemiği erimelerinde farklı bir boyuta taşınır.

Yapılması gereken tedavide öncelikle çene kemiği erimesi için kemik nakli şarttır. Kemiğin vücuttan alınarak nakli yapılır. İleri derecede kemik erimelerinde implant ameliyatları en önemli tedavi seçeneğidir. Uygulama aşaması ise, oldukça sıkıntılı bir süreci beraberinde getirmesi ile beraber, belirli bir süreçte hazırlanması gerekir.

İleri Derecede Çene Kemiği Erimesi Nedir ?

İleri derecede çene kemiği erimesi, diş çekiminden sonra kalan boşluğa hiçbir şekilde protez ve implant uygulaması yapılmaması ile gerçekleşen bir durumdur. Bu sebeple de uygulama içerisinde çene kemiğinin nakli yapılarak belirli bir süre beklenilmesi tedavi süreci için oldukça önemlidir. Birçok konuda dikkat etmesi gereken hastanın, çene kemiği kaynadıktan sonra belirli süreç geçmesi dahilinde, uzman dr tarafından implant uygulaması sağlanmalıdır. İleri derecede çene kemiği erimesi nedir ?

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli konu, çene kemiği erimelerinin başlıca sebebi, diş çekimleridir. Kaybedilen dişler sonucu diş kayıpları sebebi ile gerçekleşen boşluklar doğrultusunda, çene kemiği erimesinin başlamasını sağlar. Bu sebeple de oluşan diş boşluklarında eriyen kemik, implant uygulanması ile 6 ay kadar kaynama süreci beklenir. Çene kemiğinin kaynaması da 6 ay kadar beklenmesi oldukça önemlidir. Böylelikle kaynama tam olarak gerçekleşir ve implant uygulaması da kemiğe kaynamış ve sabitlenmiş olur.

Çene Kemiği Uygulama Fiyatları Nelerdir ?

Çene kemiği nakli herkeste farklı büyüklükte ve ebatta olmaktadır. Eriyen kemiğin kaç adet diş çekildiğiyle bağlantılı olması da kemiğin büyüklüğü açısından önemidir. Fark yaratan kemik kaynama süreleri ile implant uygulaması asla arka arkaya kısa sürede yapılmamalıdır. Dikkat edilmesi hastanın sağlığı ve kemiğin implantla kaynaması açısından oldukça önemlidir. Çene kemiği uygulama fiyatları nelerdir ? Birçok kemik ameliyatı farklı ebatta kemikleri kapsadığı için fiyat değişim gösterir. Özellikle kemiğin kalitesi de değişim gösterebilir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız