İmplant Diş Fiyatı

Dişler vücudumuzda dış görünüşümüzde oldukça önemli olan parçamızdır. Güzel dişlere sahip olmak sağlığımızı, gülüşümüzü nasıl etkiliyorsa kötü olması da bir o kadar etkilemektedir. Sağlıksız beslenmeyle birlikte diş hastalıkları oldukça çoğalmış durumdadır. Tedavi yanıt vermediğinde veya herhangi bir sebepten dolayı dişlerimizde kayıp yaşayabiliriz. Böyle bir durumda implant dişe başvurmak kaçınılmaz bir durumdur.

Çene kemiğine vidalamak suretiyle yapılan yapay diş köküne implant denir. İmplant normal bir dişin kökü gibi fonksiyon üstlenerek dişin temelini oluşturur. İmplantlar diş noksanlarında uygulanan, uzun ömürlü ve sorunsuz kullanım avantajıyla sıkça tercih edilen genelde titanyumdan yapılan vidalardır. Bunlar diş hekimleri tarafından küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler. Daha sonra iki üç aylık süreçte diş kemiğine tamamen tutunma sağlayarak üzerine yerleştirilecek protezi taşıma kapasitesine sahip olur. İmplant uygulaması bir hastaya uygulanabilmesi için bazı tetkikler yapılarak sonucuna göre hareket edilmelidir. İmplant yapılacak hastanın kemik yapısı sağlam bunun yanında diş etlerinin de sağlıklı olması gerekmektedir. İmplant diş tedavisi diğer diş tedavilerine göre daha avantajlı olması ve %100 e yakın başarı oranıyla ülkemizde ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Ancak diğer tedavilere göre daha pahalı bir tedavi yöntemidir. İmplant yapılan hastalar üzerinde yapılan araştırmaya göre pahalı olsa da ödedikleri ücrete göre kesinlikle değeceği konusunda hemfikirler. İmplant diş fiyatı 1000 TL ile 60000 TL arasında oldukça geniş bir skalada değişiklik göstermektedir.

Bu fiyatlarda implantta kullanılan malzeme, tedavi öncesi tahliller, hekim tercihi, hasta tercihi, implant yapılacak diş sayısı ve işçilik gibi bir çok unsur söz konusudur. Hastaların implant markası tercih ederken önceliği; ürün çeşitliliği olan ( İmplant boyları, İmplant çapı, Abutment çeşitliliği, yüzey özellikleri ), implant, abutment ve diğer ara parçaların temininde sorun yaşatmayan ve implanta garanti veren firmalardır. İstanbul merkezli pek çok sayıda implant markası bulunmakta ve fiyat aralığı oldukça değişiklik göstermektedir. Bu çeşitlilik sayesinde yurtdışına göre oldukça uygundur. Aynı özellikteki implantı ülkemizde çok daha ucuza yaptıracağı için çok sayıda hasta tedavi için ülkemizi tercih etmektedir.

Kaynak: https://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız