İmplant Diş Görselleri

İmplant diş ve implant kökler sayesinde birçok insan çeşitli sebeplerden dolayı(kavgalarda, düşme sonucu, köke kadar varan diş çürüklerinde) kaybettiği dişleri geri kazanabilmekte. İmplant diş görselleri internette rahatça ulaşarak görebileceğiniz görsellerdendir. Kimi insanlar vücut ve kemik yapısına bağlı olarak, kimi zamanlarda da gerekli ağız hijyenini sağlamadıklarından dolayı hızlı ve aşırı bir şekilde ard arda diş kayıplarına uğramakta. Bazı durumlardaysa bir tek diş kaybı nedeniyle köprü tedavisi önerileri sayesinde yandaki sağlam dişlerde kesilerek, boşu boşuna hasarlandırıl makta. Yanı sıra, damak uygulamalarındaysa, eksik dişler ve hasarlı dişlerin tedariki için tüm alt ve üst damak dişleri sağlam haldeyken çekilerek boşu boşuna yitirilmekte. Oysa ki implant tedavisinde sadece hasarlı, kökü çürümüş veya köke kadar kırılmış tedavisi mümkün olmayan tek bir dişe odaklanarak implant dişlerle, dişi işlevsel ve estetik bir şekilde hayata geçirmek mümkün oluyor.

İmplant dişler birçok marka ve çeşide sahip. Dünyadan implant diş konusunda 550 den fazla implant markası var. Yanı sıra implant kökleri titanyumdan olup, hiçbir şekilde diğer dişlere, kemiklere ve diş etlerine zarar vermeyen bir maddeden yapılmakta, ayrıca ekstra hijyen sağlayan bir madde olmaktadır. İmplant uygulamasının birçok uygulama çeşidi bulunup, dokuya, çene yapısına, ve ağız yapısına en uygun olan modeller seçilmektedir. Yanı sıra tek diş eksikliklerinden, çoklu diş eksikliklerine ve tüm diş eksikliklerinde de kullanılabilmektedir. İmplant diş tedavisi uygulanacak olan hasta ilk önce diş hekimi tarafından detaylı bir sağlık taramasından geçirilerek, klinik röntgen detayları incelendikten sonra, hastanın şikayet, talep ve arzularına göre diş tedavisi uygulamalarını sunacaktır. İmplant tedavileri birçok şekilde uygulanabildiği gibi, hastanın talebine göre, sökülüp temizlenebilen ya da vidalanarak sabitlenen seçeneklerden de oluşabilmektedir.

Yanı sıra, implant tedavisi için uygun hacimlere sahip olmayan çene kemiği yapısına sahip hastalar için, ek çene kemiği dolguları sayesinde, çene kemikleri genişletilerek, implant vidaları içine sabitlenebilmektedir. Dolgu kemiğin materyalleri, gerekli hallerde hastanın başka kemik uzuvlarından, hayvan kemiklerinden ve yapay kemiklerden de faydalanarak ta yapılabilmektedir. Halk arasında vidalı diş olarak bilinen implant diş tedavisinin çok ağrılı ve acılı bir uygulama yöntemi olduğu inancı yerleşmiş olsa da, bu yanlış bir söylentiden ibarettir. Zira lokal anesteziler, uyuşturucu iğneler ve sonrasında kullanılan ağrı kesiciler sayesinde, hissettiğiniz sızılar diş çekimi sızısından öteye varmayacaktır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız