İmplant Diş Halk arasında (Çakma Diş Fiyat) Listesi

Çakma diş, implant diş olarak bilinen günümüz kayıp diş tedavi yöntemlerinin bir diğer adıdır. Bu yöntem, eksik dişin yerine yapay bir diş kökünün çoğunluklu olarak vidalama yöntemi ile yerleştirilmesi şeklinde uygulanır. Zaten adını da bu uygulama şeklinden almaktadır.

İmplant diş tedavisinin diğer tedavi yöntemlerinden (köprü ve protez uygulamaları gibi) daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlaması, bu tedavinin tercih edilirliğini arttıran en büyük etkenler arasındadır. Tedavi sonrası diğer yöntemlerde yaşanan sorunlarla karşılaşılmıyor olması da bu oranı arttırmaktadır.

Çakma diş uygulamasında kullanılan temel malzeme titanyumdur. Titanyum çok uzun yıllardır tıp sektöründe kullanılmakta olan, insan dokusuyla son derece uyumlu bir malzemedir. Bu yüzden kullanılan malzemenin kalitesi ile tedavinin başarıya ulaşması doğru orantılıdır. Kalitenin artması fiyatın da artması anlamına gelmektedir. Bu yüzden klinikten kliniğe fiyat yelpazesi değişkenlikler göstermektedir.

İmplant (Çakma diş) tedavisi, görece kısa olan iyileşme süreci sonrası kişinin doğal dişlerinin sunduğu konuşma ve çiğneme fonksiyonlarına en yakın hissi sağlamaktadır. Kullanılan malzemenin insan doğasıyla uyumlu olması ile uzun ömürlülük vaat edildiğinden günümüzün en gözde tedavi yöntemleri arasında kabul edilmektedir. Bu uzun ömürlülük, hastanın diş sağlığına yönelik hijyen alışkanlıkları ile değişiklik göstermektedir. Bunlara ek olarak estetik açıdan da memnuniyet yarattığından tercih edilme sıklığı günden güne artmaktadır.

İmplant dişe yönelik talep, hizmet veren kişi ve kurumların artmasına neden olmuştur. Bu çeşitlilikse fiyatlarda karşılaşılması muhtemel değişikliklerin önünü açmaktadır. Fiyatı etkileyen unsurların başında kullanılan malzeme, çalışılan hekim ve yapılacak implant sayısı gelmektedir.

İmplant (Çakma dişin )diğer tedavi yöntemlerine göre fiyat olarak daha pahalı olduğu göze çarpmaktadır. Bunun en büyük sebebi yüksek teknoloji gerektiren bir tedavi yöntemi olmasıdır. Kullanılan malzemelerin ithal olması da fiyatı arttıran unsurlardandır. Hekimlerin uzman ve tecrübeli olmasıyla, tedavinin başarıya ulaşması doğru orantılıdır.

İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Hekimliği uzman hekim kadrosu, son teknoloji ile donatılmış klinik ekipmanı, uygun fiyat listesi ve üstün hizmet anlayışı ile çakma diş tedavisi konusunda en güvenilir adrestir.

İmplant Fiyatları

İmplant, diğer bilinen adıyla çakma diş tedavisi, eksik diş sorununa yönelik bir çözüm olarak uygulanan ve doğala en yakın sonuçların alınması sağlanan bir tedavi yöntemidir. Günümüzün en popüler tedavilerinden biri olarak bilinen implant yöntemi, eksik diş yerine yapay bir diş kökünün çene köküne çakılması yoluyla uygulanmaktadır.

İmplant ameliyatı, eksik diş söz konusu olduğunda uygulanan en pahalı tedavi yöntemlerinden biridir. Buna karşın en çok tercih edilen tedavi şekli olarak gündemdedir. Bunun sebepleri çok çeşitli olmakla beraber, bu sebeplerin başında kişinin doğal diş fonksiyonları olan çiğneme ve konuşma gibi durumlarda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmaması gelmektedir. Neredeyse ağrısız bir tedavi süreci, kısa bir iyileşme süresi ve ardından gelen uzun ömürlü bir kullanım; yüksek fiyatlı olmasına rağmen implantı cazip bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkarır.

İmplantın temel malzemesi titanyumdur. Titanyum insan doğası ve dokusu ile sıkıntı yaşatmadan uygulanabilen bir madde olarak uzun yıllardır tıp sektöründe kullanılmaktadır. Ancak malzemenin ithal ediliyor oluşu, döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların da etkisiyle, fiyat artışına ve değişikliklerine neden olmaktadır.

Son teknoloji ve uzman hekim kadrosuna ihtiyaç duyulan bu ameliyat uygulamasında, tedavinin görüleceği klinik ve hastane seçimi büyük önem taşımaktadır. Yüksek maliyetlli olması sebebiyle önceden devlet ve üniversite hastaneleri tarafından karşılanmayan bir yöntem olarak bilinirdi implant. Son yıllarda kurumlar arası anlaşmaların sağlanmasıyla SGK tarafından; implant üzerine uygulanan diş protezi karşılanmaya başlamıştır. Bu yüzden fiyat performans dengesi gözetildiğinde uzman bir klinikle çalışılması ile başarıya ulaşmak daha rahatlıkla mümkün kılınabilir.

İmplantın estetik açıdan herhangi bir sıkıntıya yol açmaması hastanın özgüvenini yükselttiğinden bu tedavi yöntemine olan talebi arttırmaktadır. Uygulamanın ardından görece kısa süre içinde iyileşmenin gerçekleşmesi ile hasta istenen her şeyi yiyip içebilir ve her şeyi tadını rahatlıkla alabilir duruma gelmektedir. Ağız ve diş sağlığına dikkat eden bir hasta bu rahatlığı uzun yıllar yaşama şansına sahiptir.

İmplant tedavisi için en uygun fiyatı bulmak ve karşılığında en iyi hizmeti alabilmek için araştırma yapmak büyük önem taşır. Bu tedaviyi uygulayan çok fazla kişi ve kurumun bulunması, seçeneklerin çok olması sebebiyle doğru adresi bulmayı zorlaştırmaktadır. Üniversite hastaneleri ilk planda öne çıkan adreslerden olsa da uzman kadrolu ve yüksek teknolojik ekipmanlara sahip İstanbul İmplantoloji gibi klinikler farkını ortaya koymaktadır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız