İmplant Diş Hekimi, İmplant Diş Doktoru, İmplant Cerrahı

Son dönemde en çok uygulanan diş tedavisi yöntemleri arasında implant yer alıyor. İmplant diş hekimi aracılığı ile siz de tedavi olabilirsiniz.

İmplant Diş Hekimi Ne Yapar?

İmplant tedavisinin uygulanması için işlem yapan implant diş hekimi, olmayan dişlerinize yeniden kavuşmanızı sağlıyor. Geliştirilmiş olan bu yöntem sayesinde, dişleriniz kaybetmiş olan kişiler yeniden doğal ve estetik görünümlü dişlere kavuşuyor.

Tedavi Hakkında;

Diş hekiminin ilk olarak damağınızı incelemesi, film çekmesi şart. Kemik yapınızın görülmesi ve tedavi için uygun olup olmadığınızı teşhis etmesi önemli. Bu aşamadan sonra tedavi için uygun görülmeniz durumunda, çekilecek dişiniz varsa çekilir. Damak tamamen bu tedavi için hazırlanır. Sonrasında ise direkt olarak dişlerinizin yapımı için ölçü alınacaktır. Ölçülerin uygun şekilde alınmasından sonra, dişlerinizin denenmesi söz konusudur. Uygun olması halinde doktorunuz tarafından geçici vidalar ile kemiğe açılan diş çukuruna dişler yerleştirilir. Yerleştirilen dişlerin iyileşmem süresince vidalar ile kalması sağlanır. İmplant ne zaman iyileşir sorusuna yanıt olarak, yapılan tedaviye ve tedavinin gerçekleştiği damak yapısına göre değişir cevabı verilecektir. İyileşme tamamlandıktan sonra vidalar çıkarılır ve direkt olarak doğal şekilde dişlerinizi kullanma avantajı elde edersiniz.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanamıyor?

Uygulama alanı her geçen artan implant tedavisi bazı durum ve koşullarda yapılamayabiliyor. Bu durumda diş sağlığı sorunu yaşayan kişilerin implant tedavisi kimlere uygulanamaz sorusunu sorması olağan. Doktorunuzun damaklarınızı inceleyerek buna karar vermesi en doğru seçim olacaktır. Net bilgiyi bu alanda uzman olan kişilerden alabilirsiniz.

İstanbul implantoloji aracılığıyla ile tedavinizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Dişlerinizin yapılması ve sonucunda ise doğal şekilde kullanabileceğiniz dişleri elde etmeniz mümkün olacaktır. Bu alanda size yardımcı olacak alanında uzman olan Dr. Tolga Gülçiçek ile iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizin yanıtlanması ve dişlerinizin teşhis edilmesi mümkün olacak.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız