İmplant Diş Nasıl Yapılır?

Ç2ene kemiğine cerrahi müdahale ile yerleştirilen implantlar, yapay diş kökleri olarak bilinmektedir. Diş kökü yerine geçen bu madde titanyumdan üretilmektedir. Mutlaka cerrah müdahale ile yerleştirilen implant diş nasıl yapılır merak edenler, birçok uygulama videosunu izleyerek görebilir.

Adım Adım İmplant Uygulaması

İmplant için öncelikle hasta muayene edilir. Hasta için en uygun tedavi yönteminin implant olup olmadığının anlaşılması gerekir. Bunu belirleyen diş hekimi, hastanın dişinin çekilip çekilmeyeceğine göre implant uygulaması için ölçü alır. İmplantlar yeni çekilen dişlere 6 ay, olmayan dişlere ise 3 ay içinde takılabilir.

- Öncelikle hastaya lokal anestezi uygulaması yapılır,

- Çene kemiği için damaktan kesi atılır,

- Implant içine yerleştirilir,

- Dikiş atılır,

- Belirlenen süre sonrası dikişler alınır,

- İmplant için protez uygulaması yapılır.

İmplant uygulamasının başarılı bir şekilde yapılması ve sorunsuz uygulama süreci geçirilmesi için implant diş kişiye özel olarak tasarlanabilir.

İmplant Sonrası Bakım Nasıl Olur?

İmplant sonrası bakım, normal diş bakımından farksızdır. Ancak 6 ayda bir daha sonra da yılda bir implant bakımı yapılabilir. Bakım için gerekli olan ritüel her zaman kişiye özel belirlenmektedir.

İmplant sonrası bakımın yapılması için diş eti sorunları söz konusuysa, öncelikle bunlar giderilir. Sonrasında ise implant uygulama sürecine geçilir. İmplant sonrası bakım hakkında diş hekiminizde görülerek doğru kararı verebilirsiniz.

İmplant Herkese Yapılır mı?

İleri İmplant cerrahisi ve çene kemiği ameliyatlarından önce genellikle hoca tomografi alarak erime olan bölgeleri inceler ve sonrasında ne şekilde implant yapılacağına karar verilir.

Bazı durumlarda kemik grefti ve Regenerative materyallerle onarmak mümkünken bazı durumlarda İmmediate implant Cerrahisi yöntemleri ile All on 4 ,All on 6, All on 8 yöntemleriyle implant lar yapılabiliyor olup ,bazı durumlarda da Kemik nakli yapılarak implant operasyonları gerçekleştirilmektedir.İleri İmplant cerrahisi Operasyonları çok ciddi Cerrahi bilgi ve Birikim gerektiren operasyonlar olup ,Çene Cerrahının tecrübesi ve Estetik görüşü son derece önemlidir.

Ağız hijyeninde sorun olan hastalarda ise implant uygulaması hijyen sağlandıktan sonra başlar. Ağız sağlığı ve bakımı konusunda diş hekimin bilinçlendirileceği süreçte uygulama sonucundan memnun olacağınız her zaman için doğru uygulama yapabilirsiniz.

İmplant Ağırlık Yapar mı?

Hastaların en çok merak ettiği konulardan olan implant ağırlık yapar mı sorusunun cevabı hayırdır. Elbette ki titanyumdan üretilen implantların belirli bir ağırlıkları vardır. Ancak bu ağırlık ağız sağlığını olumsuz etkileyecek ölçüde değildir. Uygulama sonrası hasta belirli bir zaman geçtikten sonra implantın varlığını dahi hissetmez ve kendi dişlerinden farksız olarak kullanmaktadır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız