İmplant Diş Nasıl yapılır?

All on 4 all on 6 Tedavisi Çene kemiği erimelerinde ileri implant Ameliyatları Dental Clinic Turkey Istanbul | Dentist Turkey | | Implant Turkey |

Geleneksel olarak İmplant tedavileri ortalama 2-3 ay kadar sürmektedir.

Ancak hiç bir dişi olmayan yada mevcut dişlerini kaybetme noktasına gelmiş bir kişi için implant uygulamasını takiben 2-3 ay dişsiz kalmak

Tüm dünyada çok uluslu bağımsız araştırmalar göstermiştir ki günümüz teknolojisi ile üretilmiş olan implantlar belirli koşullar sağlandığı takdirde aynı gün fonksiyona sokulabilmektedir.

Anında yükleme dediğimiz bu uygulamada kişi implant uygulamasını takiben aynı gün sabit geçici dişlerine kavuşabilmekte ve estetik ve fonksiyonle olarak yaşam kalitesi çok yükseltilebilmektedir.

Özellikle yaşa bağlı olarak alt ve üst çene arka bölgedeki ilerlemiş kemik kayıpları durumunda ileri cerrahilere gerek kalmadan uzun süren tedavi süreçleri yaşamadan son derece pratik şekilde bir günde sabit dişler yapabilmekteyiz.

Tek seansta yerleştirilen 4 yada 6 adet implant üzerine aynı gün sabit dişler takılabilmekte ve kişi hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Genel olarak bu durumlarda hastalarımızdan rutin Tomografi isteyerek hastanın kemik durumunu 3 boyutlu inceleriz daha sonrasında ise çeşitli regenerative materyaller, Prf uygulamaları, kemik greftleri ile all on 4 ,all on 6, all on 8 yöntemleriyle hastalarımıza en uygun yöntemi öneriyoruz.

İmplant Diş Fiyatları

İmplant uygulaması diş doğal dişe en yakın sonuçları hastalara vermektedir. Kullanılan malzemelerin kaliteli ve pahalı olmasından dolayı yapılan tedavi geleneksel tedavilere göre biraz daha fazladır. Ancak alınan sonuç düşünüldüğünde diğer yöntemlerle kıyaslandığında ana dişe en yakın sonuç alındığı unutulmamalıdır. Bu şekliyle implant tedavisi en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olmuştur.

İmplantlar tek dişe yapılabileceği gibi . Tüm ağız dişsizlikte eriyen çene kemiğine ileri implant cerrahisi yöntemiyle implant yapmak gerekebilir bu durumda all on 4 ,all on 6, all on 8 yöntemleriyle hastalarımıza en uygun yöntemi öneriyoruz.

İmplant Tedavisinin Safhaları

İmplant teknolojilerindeki baş döndürücü gelişmeler sayesinde artık uzun süren zahmetli ileri cerrahi uygulamalara gerek kalmadan bir günde sabit dişlerinize kavuşabilirsiniz.

Geleneksel olarak İmplant tedavileri ortalama 2-3 ay kadar sürmektedir.

Ancak hiç bir dişi olmayan yada mevcut dişlerini kaybetme noktasına gelmiş bir kişi için implant uygulamasını takiben 2-3 ay dişsiz kalmak en büyük sıkıntı olmaktadır.

Tüm dünyada çok uluslu bağımsız araştırmalar göstermiştir ki günümüz teknolojisi ile üretilmiş olan implantlar belirli koşullar sağlandığı takdirde aynı gün fonksiyona sokulabilmektedir.

Anında yükleme dediğimiz bu uygulamada kişi implant uygulamasını takiben aynı gün sabit geçici dişlerine kavuşabilmekte ve estetik ve fonksiyonle olarak yaşam kalitesi çok yükseltilebilmektedir.

Doğru ve kaliteli bir implant uygulamalarıyla kişinin kaybettiği dişlerin yerine konacak implant çok sağlam ve kalıcı olur. İmplantların kalitesi , Çene Cerrhının tecrübesi ve estetik ön görüsü bu uygulamanın başarısında en önemli faktörlerdir.

İmplantın yararları şu şekilde sıralanabilir:

- Alt çenedeki bütün dişlerini kaybetmiş olan hastalarda çiğnemeyi kolaylaştırır,

- Diş problemlerinin tedavisinde etkin bir sonuç sağlar,

- Tek diş kaybının yaşandığı durumlarda gerçeğe yakın sonuçlar ortaya çıkarır,

- Estetik açıdan çok daha doğal ve düzgün bir görünüm sağlar,

- Uzun vadede çok memnun edici sonuçlar sunar.

Komple İmplant Diş , Tüm Dişleri implant yaptırmak,

Komple İmplant Diş tedavilerinde uygulama öncesi genellikle hastalarımızdan rutin Tomografi isteyerek hastanın kemik durumunu 3 boyutlu inceleriz daha sonrasında ise çeşitli regenerative materyaller, Prf uygulamaları, kemik greftleri ile all on 4 ,all on 6, all on 8 yöntemleriyle hastalarımıza en uygun yöntemi öneriyoruz.

Zaman içinde istenmeyen durumlar sonrası ağız içinde diş kaybı yaşandığı zaman ilk düşünülen diş tedavisinde komple implant diş yöntemidir.

Komple İmplant Diş Nedir?

Komple implant diş genel olarak yaşlılık dolayısıyla ya da istenmeyen kazalar gibi durumlarda ağızda eksilen dişlerin yerine yapılan diş tedavi yöntemidir. Alt ya da üst çenede yer alan dişlerin tamamen yok olması durumunda yapılan uygulama komple implant diş kayıp dişler sonrası zorluk çeken hastalar için son derece uygundur. Bu tarz dişler doğal diş görünümünde olup yemek yeme ve konuşma fonksiyonlarını gerçekleştirir.

Komple İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

Komple implant diş tedavisi son teknolojinin kullanılması ile yapılan çok özel bir yöntemdir.

Tüm implant operasyonlarında Prf Denilen Sistemle Hastalardan 3-5 Tüp Kan alınır Canlı Hücreler ayıklanıp Kemik Greftleri ve Regenerative (Onarıcı ) Materyallerle Çene Kemiği Onarılır.

PİEZO SURGERY Beyin Cerrahisin de kullanılan özel bir Cihaz ile uygulanan bu yöntemde implant yapılamayacak derecede ciddi boyutlarda kemik erimesi olmuş hastalarda yeniden kemik oluşturmakta ve implant yapmak mümkün olmaktadır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız