İmplant Diş Ücretleri

Yemek yemekten, konuşmaya kadar tüm yaşamsal ihtiyaçlarımız için çok önemli bir organımızdır ağız. Her duyguyu ifade ederken, yaşamsal ihtiyaçlarımızı karşılamak için konuşuruz, yemek yeriz ve güleriz. Bu tür ifadeler için sağlam bir diş yapısına sahip olmak, ağzımızı açtığımızda da muntazam görünen dişlere sahip olmak gerekir. Diş en güçlü organlardan biridir ve bakımı da özen ister. Genetik ya da iyi bakmamak nedeniyle dişlerde oluşan çürükler tedavi edilmezse, diş kayıpları yaşanır.

Bunun için yıllardır uygulanan implant yöntemi teknolojinin nimetleri sayesinde epeyce gelişmiştir. İmplant diş oldukça sağlamdır ve 40 ile 50 yıl gibi uzun süreler dayanabilir. Damakla bir bütün hale geldiğinden rahatsızlık hissi vermez. Her yaştan kişiye yapılabilir ve ortalama 2 ay içinde doğal dişlerinizden ayırt edilemez hale gelir. İmplant mutlaka deneyimli ve uzman diş hekimleri tarafından yapılmalıdır. Aksi halde başarısız sonuçlarla karşılaşılabilir. İmplant yaparken kullanılan malzemeler yurt dışından geldiği için dolar ve Euro'da yaşanan dalgalanmalar fiyat konusunda yüksekliğe sebep olmaktadır. Fiyatlar 800 lira gibi bir ücretten başlar ve verdiğiniz paranın karşılığını alırsınız.

Yıllarca sağlamlığını yaşayabileceğiniz ve estetik açıdan da sorunlarınızı ortadan kaldıran implantlar, kemikle kaynaşarak doğal bir hal alır. Diş kaybının kaçınılmaz olduğu durumlarda implant çok iyi bir kurtarıcıdır. İmplantlara takılan protezler çıkabilen ve sabit kalan modellerde olabilir.

İmplant diş ücretleri yüksektir. Ama kullanılan malzemeler kaliteli olduğu için bu ücretler abartılı olmamaktadır. Diş hekiminizin muayenesi sonucu çekilmesi gereken dişleriniz varsa onlar çekilir ve ihtiyacınıza göre implant yapılacak olan yerler belirlenerek ölçü alınır. Diş eksikliği çene ve yüz şeklini de etkiler. Çukurlanmalara sebep olabilir. Diş sağlığı bu yüzden çok önemlidir ve bebeklik döneminden itibaren dişlere gereken özeni göstererek bakımını alışkanlık haline getirmek oldukça önemlidir. Dişler günde en az 2 kere iyice fırçalanmalı, diş ipi ve diğer diş bakım ürünleriyle bakım yapılmalıdır. Düzenli olarak diş hekimi muayenesi de çürükleri erken tespit etmek için çok önemlidir. Böylece erken müdahale yapılarak dişler kurtarılabilir ve sağlıklı bir ağıza sahip olabilirsiniz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız