İmplant dişin faydaları

Ağız ve diş sağlığı, başka rahatsızlıkların meydana gelmemesi için önemlidir. Yiyecek ve içeceklerin çürük dişe uğrayarak mideye doğru gitmesi halinde midede rahatsızlıklarda meydana gelmektedir. Diş için kökten bir çözüm bulmak en iyisi. Bunun içinde dişinize implant yapılması daha uygun olacaktır. İmplant yapılacak dişten başka bir dişe ihtiyaç duyulmadan yapılması, başka dişlere zarar vermesi de olanaksızdır. Hiçbir dişe dokunmadan tek bir diş ve ya birden fazla diş yapılabilir. İmplant diş açısından kökten çözümdür. Diğer diş yapımlarına göre kullanımı daha rahattır.

İmplant Nedir?

İmplant, eksik olan bir dişin fonksiyonlarının tekrar yerine getirmesi amaçlanarak yapay bir diş kökü kullanılması ve bu yapay dişin çene kemiğine yerleştirmesidir.

İmplant dişin faydaları nelerdir?

İmplant dişin faydaları arasında en büyük avantaj sağlayan unsur diğer tedavi yöntemlerine göre daha sağlam ve rahat olmasıdır. İmplant ile yapılan protez dişler doğal diş gibidir. İmplant diş yaptıranlar her istedikleri yiyecek ve içecekleri rahatlıkla tüketebilirler. Çiğneme fonksiyonları gayet iyi çalışır ve rahatsızlık duymazlar. Böylelikle sağlıklı bir şekilde beslenebilirler.

İmplant diş uygulamasında başka bir dişten destek almadığından hiçbir dişe zarar vermez. Takma dişlerden ziyade implant dişler çeneye monte edilir ve çıkma gibi bir derdi olmaz. Bu sebepten dolayı rahatlıkla konuşulabilir ve istenilen her şey rahatlıkla yenebilir.

İmplant dişin faydaları kalıcı olmasıdır. 30 yıla aşkın bir süreç ile acısız ve rahat dişler sahip olursunuz. İmplant dişin maliyeti diğer diş yapımlarına göre fazla olsa da bir kere yaptırılacağına göre daha karlı olursunuz.

İmplant dişin faydaları estetik açıdan da önemlidir. İmplant ile yapılan dişlerin görünümü daha estetiktir. İmplant sayesinde hastalar hem acıdan kurtulur hem rahatlıkla her şeyi çiğneyebilir hale gelirler hem de estetik güzelliğe sahip olduklarından daha rahat konuşabilir ve gülebilirler. Bütün bunların varlığı ile hastaların kendilerine duyduğu özgüven artar. İmplant yapılmadan önce anestezi yapılacağından dolayı hiçbir acı duymazsınız.

İmplant dişi herkes yaptırabilir mi?

İmplantlar belli bir genişliğe ve yüksekliğe sahip oldukları için hastanın çene kemik yapısı bu işleme uygun olmalıdır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız