İmplant Fiyatları

Diş protezi konusunda başarılı sonuçlar almak için kullanılan implant, yurt dışından ithal edilen bir üründür. Bu nedenle implant fiyatları dövize endekslidir. Döviz üzerinden alındığı için fiyatlarda yükseklik söz konusu olduğundan halk arasında implantın çok pahalıya mal olduğu ifade edilmektedir.

Diş hekimleri genelde uygulama ve implant konusunda başarılı sonuçlar alınmasını garantilemektedir. Uygun implant fiyatları ve ödeme koşulları söz konusu olduğundan ödemelerde kredi kartına taksit de yapılmaktadır. Bu yüzden genelde implant protezler tercih edilen diş uygulamaları arasında yer alır.

Yaş sınırı olmayan implant uygulamaları söz konusu olduğunda her zaman ekonomik planlar söz konusu olmaktadır. Önemli olan doğru diş hekimlerini seçmeniz ve doğru uygulamaları yaptırmanızdır.

İmplant Süreci

İmplant uygulaması yaptırma süreci hastalara göre değişeceği için süreç farklılık gösterecektir. İmplant ortalama 4-6 ay arasında tolere edilebilir. Bu uygulamalar başarılı ve kalıcı sonuçlar alınması açısından son derece önemlidir. İşinde uzman olan ve deneyimli olan diş hekimlerine yaptırılan implantlarla güvenilir ve kaliteli bir diş protezine sahip olabilirsiniz. İmplant uygulanan alana yerleştirilen protez, kanserojen madde içermeyen sağlığa zararlı olmayan bir maddedir. Bu yüzden her yaştan insan için kullanılabilir.

Hiç Dişi Olmayanlara İmplant Yapılır Mı?

İmplanttaki amaç zaten yapay diş kökü oluşturmaktır. Bunun için hiç dişi olmayan kişilere dahi diş kökü yerine geçecek implantlar yapılarak estetik bir diş çerçevesi yaratılabilir. Hiç dişi olmayanlar bile implant sayesinde kalıcı protezlere ulaşabilir. Uygulama sonrası yaptıranların %90’ı sonuçtan memnun kaldıklarını ifade etmiştir. Bu oran her geçen gün arttığı için sonuç olarak diş kayıplarının bir numaralı tedavisi de implant yöntemiyle yapılmaktadır.

İmplant Kimler İçin Uygundur?

İmplant herkes için uygun bir yöntemdir. Doğru yöntemin tercih edilmesi sonucunda kalıcı ve sağlıklı dişlere sahip olmanız mümkün olmaktadır. Maliyet açısından anlaşmanız durumunda herhangi bir sorun yaşamadan implantların ve protezlerin yerleştirilmesi 4-6 aylık bir zaman diliminde gerçekleşir. Eğer dişleriniz arasında sağlam olmayan kökler varsa, önce dişleriniz çekilir. Belirli bir süre sonrasında da bu çekilen dişlerin yerine implant takılarak dişsiz geçen sürenin azalması hedeflenir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız