İmplant Fiyatları. Halk arasında, Çakma Diş, Vidalı Diş olarak da söylenen fiyat Listesi

İmplant diş çıktığı günden bu yana diş kaybı olanlar için iyi bir çare olmuştur. Sabit ya da hareketli protez dişlerle az da olsa yaşanan sorunların hiçbiri implant dişlerde yaşanmamaktadır. Türkiye implant konusunda kendini çok geliştirmiş olup Avrupa ile yarışan bir ülkedir. Öyle ki yurt dışındaki diş hastaları bile Türkiye’yi tercih etmeye başlamıştır. Bunda aynı kalitenin daha uygun fiyatlarla elde edilebilir olması etkilidir. İmplant diş fiyatları eksik dişlerin sayısı, malzemelerin kalitesi ve markası, doktorun tanınmışlık derecesi gibi birçok koşula göre değişmektedir. Çene cerrahlarının implant markalarından kalite beklentileri aşağıda sıralanmıştır.

İmplant Markalarından Kalite Beklentileri

İmplantın kalitesini doktorlar birkaç kritere bakarak saptamaya çalışmaktadır.

*Marka hakkında bilimsel literatür varlığı

Bilimsel literatürlerde yer alan implantlar daha güven vericidir. Deneysel aşamalardan geçen implant markalarının hastalarda kullanılması daha sağlıklıdır.

*Kullanılan teknoloji

İmplantı üreten firmaların kullandıkları teknoloji de çok şey değiştirir. Yüksek kaliteli malzemeler tedavinin başarısını da artırır.

Doğala En Yakın Ve Sağlam Çözüm

İmplant dişler bir ya da birkaç dişe olduğu gibi tüm dişlerin olmaması durumunda da güvenle uygulanabilen doğala en yakın ve en sağlam çözümlerdir. Çene kemikleri implant için yeterince iyi olmayan hastalara bile kemikleri güçlendirme tedavileri uygulandıktan sonra implant uygulaması yapılabilmektedir. İmplant uygulaması cerrahi bir operasyon olduğundan steril ortamlarda yapılmalı, operasyon sonrasında hastanın da hijyene dikkat etmesi gerekmektedir.

İmplantta Fiyat Değişkenliği

Diş hastanesi ya da kliniğinin tecrübesi , ortamın hijyeni, kullandıkları implant markaları fiyatların düşük ya da yüksek olmasını etkilemektedir. İmplant veya halk arasında söylendiği gibi kaba tabirle çakma diş fiyatları her yıl belirlenip hastanelere bildirilmekte olsa da her merkezin uyguladığı fiyatlar yukarıda belirtilen şartlara göre değişecektir. Hastalar tedavi olmayı düşündükleri ildeki hastanelere bizzat giderek ya da polikliniklerin sitelerinden iletişim kurarak güncel fiyatlar hakkında bilgi sahibi olma şansına sahiptir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız