İmplant Fiyatları ? Türkiye ‘de İmplant Fiyatları Nasıldır?

Eksik bir dişle yaşamak, her an dil dokunduğunda boşluğunu hissetmek rahatsız edici bir duygudur. Beslenmede de bu eksiklik fark edilir. Eksik diş olmasa da çekilmesi gerekecek kadar çürük bir dişin tedavisinde son yıllarda en fazla tercih edilen yöntem implant diş yapılmasıdır. Kişiye kendi gerçek dişini aratmayan, sağlam, uzu süre kullanılabilen doğal görünümlü implant dişler çağın getirdiği rahatlıklardan biridir. Bu yönteme ihtiyaç duyan ve yaptırmayı düşünenler muayene ve işlem ücretlerini merak etmektedir. İmplant diş yapım fiyatlarının çok ucuz olduğu söylenemez ve her klinikte farklı olabilmektedir. Fark hem malzemeden hem yöntemden hem de doktorun tecrübesinden ve gerekiyorsa ek işlemlerden kaynaklanır.

Karar Neye Göre Verilmeli
İmplant yaptırmak için karar verdiniz ama nerede hangi fiyata ve kime yaptıracağınızı bilemiyorsunuz. Bu durumda çok ciddi bir araştırmaya ihtiyacınız var demektir. Ya kendi şehrinizde ya da yakın bir başka şehirdeki kliniklerde yaptırabileceğiniz implant dişler için hangi yöntemlerle, ne tür malzemelerle yapılacağını gittiğiniz kliniklerden diş hekimlerinden ön görüşmeyle öğrenmeniz karar vermenize yardımcı olacaktır. Hekim deneyimi ve malzemelerin kalitesi başarıyı etkileyen en önemli faktörlerdir. İmplant diş tedavisi birden çok diş hekimliği dalının beraber disipline bir şekilde görev yapmasıyla ortaya çıkmıştır. İşin içine cerrahi de girmektedir. Tek bir seansta yapılması mümkün olmayan bu tedaviler için aralıklı olarak birkaç seans gerekecektir.

İmplant Diş Fiyatlarında Neler Fark Yaratır?
İmplant diş tedavileri basit tedaviler değildir. Bu tedavinin iki aşaması bulunmaktadır:

· Cerrahi aşaması

· Protez aşaması

Cerrahi aşamada çene kemiğine eksik diş sayısı kadar implant yerleştirilir. Bir sonraki protez aşamasında da implantların üzerine protez diş monte edilir. Tedavi sürecinde önce diş etiyle ve çene kemiğiyle ilgili sorunlar varsa onlar düzeltilir. Yani implant diş sürecinde tedavi fiyatlarını etkileyecek ek tedaviler de hesaba katılmalıdır. İmplant markaları, hekimin cerrahi işlem için talep ettiği ücretler, işin protez kısmı geldiğinde kullanılan ek parçalar, implantların üstüne kullanılacak parçaların cinsi ( metal alt yapılı ya da zirkonyum olması) fiyatlarda fark yaratan sebeplerdir. Ayrıca tek bir dişle birden fazla dişe yapılacak implant fiyatları elbette değişecektir. İmplantların döviz kuru üzerinden alınmasından dolayı o günkü döviz kuru da fiyatlara yansıyacaktır.

İmplant Diş Fiyatları Türkiye
2017 yılı itibariyle implant diş fiyatları klinik ve Doktorlar arasında değişiklik göstermektedir. Klinikler arasındaki farklar semte ve görev yapan doktorların aldığı eğitimlere, uzmanlıklarına göre değişebilmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız