İmplant Halk arasında (Çakma Diş ) İmplant Fiyat Listesi

Diş sağlığı teknolojisinde oldukça önemli yol kat edilen günümüzde çakma diş fiyat listesi diş hekimine göre değişmektedir. Her hekimin ücreti farklıdır ve uygulamada kullanılacak olan malzemelere göre fiyatlar değişmektedir.

Özellikle diş kaybı az olan hastalar için tercih edilen çakma diş (implant) daha kaliteli malzemelerden yana tercih edilir. Ancak bu durum hastanın bütçesi ve hekimin şartlarıyla alakalıdır. Bilindiği kadarıyla dünyada 700’den fazla implant üreticisi vardır ve Avrupa menşei olan ürünler tercih edilmektedir.

Daha kalitesiz olan doğu ürünleri ise fiyat bakımından ucuzdur. Ancak sağlık açısından tehlikesiz olan ürünler her zaman Alman malı olan ürünlerden yana tercih edilmektedir.

İmplant halk arasında (Çakma Diş) Nasıl Takılır?

İmplant diş, diş kökü yerine çivi yerleştirilmesi ve onun üzerine de protez dişin yerleştirilmesi ile tasarlanan bir diş sistemidir. Herkese uygulanamayan çakma diş damak yapısı elverişki olan hastalara uygulanabilmektedir.

Diş yapısı sağlam olan ve sorunsuz bir şekilde dişlerini yaptırabilecek olan kişilerin genelde 4 farklı bölgesine takılan ve köprü vazifesi gören implantlar, kişiye özel üretilen diş protezleri ile birlikte kullanılarak gerçek dişe en yakın hissi verir. Kişinin yemek yerken dişlerinin zarar görmemesini sağlayan bu sistem diş hekimleri tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Zaman alıcı ve maliyetli bir işlem olan implant fiyatlarıda mecburen diğer tedavilere göre biraz yüksektir. Maliyeti yüksek olduğundan dolayı genelde hastaların çok diş kaybı olmadan başvurdukları bir diş protezi yöntemidir.

İmplant Diş

İmplant uygulaması iyi ve tedavileri iyi yapıldığında oldukça sağlam operasyonlardır.Bu yüzden tatmin edici bir sonuç veren işlemler arasındadır. Temizliği oldukça önemli olan implant dişere gerçek dişler kadar özel bir bakım yapılması şarttır.

Çakma dişlerin takılıp çıkarılmaları mümkündür. Bu işlemi iyi yapmadığımız takdirde dökülmesi söz konusu olabilir. Ancak bazı protezler sadece diş hekimi tarafından çıkarıldığı için genelde sorunsuz bir şekilde kullanılır. Diş sağlığına gösterilen özeninin bu protezlerden sonra da devam etmesi çok önemlidir.

Düzenli olarak temizlenip bakım yapılmazsa, lekelenmeler ve sağlıksız görünüm dikkat çekici bir şekilde yükselecektir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız