İmplant Markaları ve Fiyatları

İmplant Markalarına karar verirken Çene Cerrahının tecrübesi ve Estetik görüşü son derece önemlidir.

Özellikle İleri İmplant cerrahisi ve çene kemiği erime durumlarında , ameliyattan önce genellikle hoca tomografi alarak erime olan bölgeleri inceler ve sonrasında ne şekilde ve hangi implantı yapmanın daha iyi olacağının kararını verir.

Bazı durumlarda kemik grefti ve Regenerative materyallerle onarmak mümkünken bazı durumlarda İmmediate implant Cerrahisi yöntemleri ile All on 4 ,All on 6, All on 8 yöntemleriyle implant lar yapılabiliyor olup ,bazı durumlarda da Kemik nakli yapılarak implant operasyonları gerçekleştirilmektedir.İleri İmplant cerrahisi Operasyonları çok ciddi Cerrahi bilgi ve Birikim gerektiren operasyonlar olup ,Çene Cerrahının tecrübesi ve Estetik görüşü İmplant markası kararında son derece önemlidir.

İmplant uygulaması yapılmasına karar verilen hastalar, hangi markanın tercih edileceği ve fiyat seçenekleri konusunda bilgilendirilmelidir. İmplant markaları ve fiyatları çok değişiklik göstermektedir. İmplant fiyatları ve markaları konusunda doğru sonuçların alınması için en iyi çözümleri araştırma yaparak bulabilirsiniz. Günümüzde diş hekimlerinin kullandığı belli başlı markalar vardır. Bu markalar kişisel tercihle olduğu kadar bütçe ve ulaşılabilirlik açısından da oldukça önemlidir. Hekim size birçok farklı öneri sunacak ve kendi tavsiye ettiği çeşidi de belirtecektir.

İmplant Diş Markaları

En iyi implant markaları Alman ve İsviçre menşei olarak tercih edilen ürünlerdir. Birkaç örnek verecek olursak Bazı markaları şu şekilde özetleyebiliriz.

- Nobel

- MIS

- Humantech

- Straumann

İmplant Çeşitleri

Bazı implant çeşitleri silindirik olmakla birlikte bazıları da porselen ya da zirkonyum üzerine vidalanabilmektedir. Hangi çeşidin kullanlacağına karar vermek için hastanın muayene edilmesi sonrası karar verilir. İmplant çeşitleri genelde hastanın ihtiyacına göre seçilmektedir.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Hastanın ölçülerine göre değişecek olan diş implantı fiyatları anlaşılan bütçe dahilinde verilirken uygulamanın beğeni kazanan sonuçlar alması açısından hastanın tedavisne uygun implant markaları tercih edildiğinde başarının kalıcığı uzayacaktır. Bu uygulamanın memnun edici sonuçlar açısından gerçekleşmesi için hekimin ve hastanın iletişiminin doğru anlaşılması, memnun kalıcılık açısından uygulama sonrası da iletişimin kopmaması gerekir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız