İmplant Nedir?

Dişler, insanın konuşması ve yemek yemesi için olduğu kadar estetik açıdan da büyük önem taşır. Di kayıplarında geri dönüş olmadığı için en iyi çözüm implant uygulamasıdır. Peki implant nedir? Nasıl uygulanır ve kimler için iyi bir seçimdir? Bu konuda merak edilen her şeyi kısa sürede öğrenebilirsiniz.

İmplant Kimler İçin Uygundur?

Diş kaybı olan hastalarda diş protezini desteklemek için çene ve kafatası kemiklerine yerleştirilen destek sistemi implant olarak bilinir. İmplant, protez için diş kökü yerine kullanılan bir maddedir. Dişleri köklerinden itibaren olmayan hastalar için uygun bir yöntem olan implant çenesinde diş protezinin dayanması için uygun kök bulunmayan kişilere uygulanmaktadır. Bunun belirlenmesi diş hekimi ve ortodonti uzmanının muayenesi sonucu mümkün olmaktadır. 20 yaşından sonra implant uygulaması yaptırılabilir.

Diş Çekilen Bölgeye Ne Zaman İmplant Yapılır?

Diş kaybı yaşandığında en kısa sürede implant uygulaması yapılır. Bu uygulamada amaç diş kaybının kısa sürede çözülmesi, hastanın diş kökü uygun durumdayken protezin uygulanmasıdır. Genel sağlık durumu iyi olan hastaların implant tedavilerinde başarılı olma oranları %100’e varmaktadır. Bu yüzden tedavisi başarıya ulaşmış olan denenmiş ve kanıtlanmış bir diş protezi yöntemidir.

Doktorun İmplant Tecrübesi Önemli Mi?

İmplant yaptıracak olan kişilerin doktor seçimi ciddi bir önem taşıyan süreçlerdendir. Çene Cerrahisi Uzmanı Doktorun Özellikle İleri İmplant Cerrahisinde Cerrahi Tecrübesi ve Estetik Ön görüsü son derece önemlidir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız