İmplant Nedir, İstanbul İmplantolojide Çene Cerrahi Kimdir?

Diş tedavi yöntemleri arasında olan implant nedir sorularının en çok sorulduğu yöntemler arasında. Aşağıda tedavi yöntemine dair bilgi bulabilirsiniz.

İmplant Diş Hekimi Ne Yapar?

İmplant nedir sorusuna verilecek olan yanıt, olmayan dişler için uygulanan bir tedavi yöntemi olduğudur. Bu yöntem ile dişlerinizi eskisi gibi kullanmanız sağlanır. Peki, implant diş hekimleri bu tedavi yönteminin uygulamasında ne yapar?

İlk olarak dişlerinizin bu yöntem için uygun olup olmadığına bakılır. Bunun için mutlaka, kemiklerinizin yapısı dikkate alınır. Doktorunuz tarafından yöntemin uygulanmasında herhangi bir sakınca görülmezse, işleme başlanır. Tedavi, kemiklerinize açılan diş çukurları ile başlar. Bunun için özel dişler yapılır ve o alanlara sorunsuz şekilde yerleştirilir. Akabinde ise direkt olarak yerleştirilmiş olan dişlerin vidalanması sağlanır. Bu durum, dişlerinizin damaklara alışması içindir. Sonrasında iyileşme tamamlandığında, damaklar çıkarılır ve kullanım kolay şekilde olur. İmplant diş hekimi ne yapar sorusuna veril yanıt üzerinden, direkt olarak hekimlerin gerçekleştirmiş olduğu işlem hakkında bilgi alabilirsiniz.

İmplantoloji Çene Cerrahi

Tedavi olmak isteyen kişiler tarafından çok sık sorulan sorular arasında İstanbul implantolojide çene cerrahi kimdir sorusu yer alıyor. Tedavinin kimin tarafından uygulanacak olduğu da son derece önemlidir. Yapılacak olan işlemlerin uzman tarafından yapılması; iyileşme sürecinizin hızlı olmasını sağlayacaktır. Tedavi yaptıracağınız klinikte olması gereken kriterler;

Uzman doktorların olması

Tedavinin nitelikli şekilde gerçekleşmesi

Hijyen koşullarının başarılı olması

Kullanılan araçlar son teknoloji olması ve buna benzer özelliklere mutlaka yer verilmelidir.

Çene cerrahi tarafından yapılacak olan müdahalenin sorunsuz şekilde gerçekleşmesi, ortamın niteliği ile alakalı bir durumdur. Enfeksiyon ya da buna benzer bir durumun söz konusu olmaması açısından, mutlaka koşulların iyi olmasına dikkat edilmelidir. İstanbul İleti Estetik Diş Hekimliği sayesinde, ihtiyaç duyduğunuz diş tedavi için iletişime geçebilirsiniz. Verilen iletişim numaraları üzerinden uygun saatte randevu alarak, teşhis konması ve tedavi hakkında bilgi verilmesi açısından randevu alabilirsiniz.

En kısa süre içinde gerçekleşecek olan muayenenin ardından, uygun olan tedavi yöntemi için Dr. Tolga Gülçiçek ile görüşebilirsiniz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız