İmplant Nerede Yapılıyor, Üniversite Hastanelerinde İmplant Fiyatları Nasıl?

İmplant bir ihtiyaçtan doğmuştur. Teknolojik ve bilimsel gelişmeler tüm bilim dallarını etkilemekte, geliştirmektedir. Diş hekimliği de bu gelişmelerden fazlasıyla nasibini almıştır. Dişleri eksik olan her hasta hizmetin en iyisini almayı hak etmektedir. Dişsizlik sorunu protezler ve köprülerle bir şekilde halledilse de gelişmelere paralel olarak implant diş hepsinden öne geçmiş durumdadır. Artık hastalar büyük çoğunlukla eğer ödeme koşulları da uygunsa implant diş ile tedavi olmayı tercih etmektedir. Türkiye gerçekten de günümüzde bu konuda çok ilerlemiştir. İmplant tercihinin yüksek olmasının sebebi diğer tedavi biçimlerinden daha kalıcı ve sağlam olmasıdır.

İmplant Diş Uygulaması
Dişin olmadığı kısımdaki damak lokal ya da gerekirse genel anestezi altında kesilerek titanyumdan yapılmış bir vida çene kemiği içine yerleştirilir. Bu bir çeşit yapay diş köküdür ve implant olarak adlandırılır. İmplantlar diş hekimliği dışında da bazı tıbbi tedavilerde kullanılmaktadır. Yerleştirilmiş olan implantın çene kemiğine uyum sağlaması ve kaynaşması beklendikten sonra vidaların üzerine doktorla birlikte karar verilen malzemeyle ve ağız ölçülerine göre hazırlanmış porselen ya da zirkonyum protez, yapay dişler takılır. Son 15–20 yıldır implant dişler son derece popüler bir hale gelmiştir. Doğal dişlere çok yakın bir görünüşe ve kullanışa sahip olan implant dişler özellikle ön dişlere uygulananlar çok uzun ömürlüdür.

İmplantlar Nerelerde Yapılır?
Diş eksiği olan ve tamamlanmasını isteyen kişiler doğal olarak nerede yaptıracağını ve ekonomik yönünü bilmek isteyecek ve araştıracaktır. İmplant dişler Diş ve Ağız Sağlığı merkezlerinde, özel kliniklerde yaptırılabilmektedir. Hastadan hastaya değişmekle birlikte genellikle 3–6 ay arası süren implant tedavisinin fiyatları malzemelerin ithal olması, kalitesi ve doktor unsuruna göre değişecektir. Dövize endeksli malzemelerden dolayı fiyatlar sabit değildir.

İmplant Fiyat Aralıkları
İmplant fiyatları ilk bakışta yüksek gibi görünse de asıl pahalı olan, tedavi fiyatlarını neredeyse iki katına çıkaran şey ihmal edilmiş dişler ve tedaviye geç kalınmasıdır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız