İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

Tek ya da çoklu diş eksikliklerinde daha etkili bir çözüm elde edebilmek için dişlerinde sorun olan hastalar implant tedavisi tercih etmektedir. Peki İmplant tedavisi hangi durumlarda tercih edilmelidir?

Geleneksel olarak yapılan kaplama, köprü ve hareketli protezler yerine daha etkili bir yöntem olan implant uygulaması tercih edilmektedir. Diğer yapılacak yöntemlerde hasta olan dişin yanında bulunan dişlerin de işlem görmesi gerekmektedir. Eksik olan ya da çekilmesi gereken dişlerin çekiminden sonra kalan boşluğu doldurmak için diğer yöntemlerde yanlarda kalan dişlerin kesilmesi ya da yontulması gerekirken implant uygulamasında diğer dişlere zarar verilmemektedir. Bu nedenle sağlam olan dişlerinizi implant yaptırarak kullanmaya devam edebileceksiniz.

İmplantın Farkları

Diğer geleneksel yöntemlerde yapıları gereği uygulama yapılacak alanlarda tahribat yapılmaktadır. Protez diş takılabilmesi için çoğu dişin çekilmesi ve tam olarak bir diş takımı yapılması gerekir. Sağlam kalan dişlerin de yardımlarıyla bu yapılan hareketli protezler ağza takılabilmektedir. Ancak implant uygulaması yapılırken bu tarz tahribatlara gerek duyulmamaktadır. Eksik dişlerin tedavilerinde kullanılacak olan implant uygulaması ile eksiklikleri tamamlanabilmektedir. Eğer sizin de eksik dişiniz ya da çürük olduğu için çekilecek dişleriniz var ise implant uygulamasını tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Sabit olarak da kullanabileceğiniz implant ile ana dişiniz gibi kullanmaya devam edebileceksiniz.

Teknolojide yaşanan gelişmeler sağlık sektöründe de büyük yenilikler yapılabilmesine olanak sağlamıştır. İmplant tedavilerinde de kullanılan bu gelişmeler ile günden güne artan talepler karşılanabilmektedir.

Eksik dişleriniz için siz de implant uygulamasını yaptırmak istiyor ancak en iyi implant nerede yapılır? diye aramaya başladıysanız doğru yoldasınız demektir. Çünkü diğer tedavi yöntemlerine nazaran implant ile daha sağlıklı sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

Ağız Sağlığı

Ağız sağlığının korunması çok önemlidir. En geç 6 aylık periyotlarda yaptıracağınız kontroller ve en az günde 2 defa dişlerinizin bakımını yapmanız sizin yararınıza olacaktır. ancak tüm bunlara rağmen yine de dişlerinizde sorun yaşayabilirsiniz. Çürüyen dişlerinizin yerine yapılacak implant tedavisi ile yerlerine daha sağlam ve neredeyse ana dişinizin yerini tutacak bir diş elde edeceksiniz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız