İmplant Tedavisi Kaç Ay Sürer ?

Birçok hasta tarafından yaptırılmakta olan implant tedavisi oldukça önemli olan ve uzman bir diş hekimi tarafından yapılması gereken tedavi şeklidir. Gerçekleştirilen tedavi yöntemi çürük dişler veya ağız içinde çekilmesi gereken diş sayısının fazlalığına göre implant oluşumu Bu sebeple destek görür. Her zaman alanında en iyi diş hekimleri tarafından yapılması gereken İmplant tedavisi birçok hastanın şikayeti sebebiyle farklı tedavi şekillerini de içermektedir. Belirlenen süreç birçok hasta için farklılık arz ederek değişim gösterir. Bu konuda en çok merak edilen sorulardan biri de İmplant tedavisi kaç ay sürer? Belirlenen tedavi seçenekleri her hasta için değişim göstermesi sebebiyle biliyorsun süreçte de bazı hastalarda uzayabilir bazılarında ise daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir.

İmplant Tedavisi ve Süreçleri

İmplant tedavisi ve süreçleri oldukça dikkat edilmesi gereken önemdedir. Bu sebeple de belirlenen aşamalar her seferinde hastanın diş etinde erime yoksa daha kısa süreyi alır.  Tedavi için alanında uzman diş hekimleri ile tedavi sürecini yönetmek oldukça önemlidir. İmplant tedavisi ve süreçleri içerisinde öncelikle bilinmelidir ki çenede kemik kaybı olmaması gerekir. Çenede kemik kaybolması ile beraber kemik ameliyatının olunması şarttır. Kemik ameliyatı okunduktan sonra 6 ay kadar kaynama süreci bulunur. İmplant tedavisi ise yapıldıktan 3-6 ay arası gerçekleşen bir kaynama sürecine girer. Kemiğe kaynama sağlandıktan sonra tedavi tamamlanmış olur.

İmplant Tedavisi ve Fiyatları

Her zaman değişim gösteren tedavi seçenekleri arasında implant uygulamaları da gelmektedir. İmplant tedavisi ve fiyatları ise uygulamanın çeşidine ve kullanılan materyallerin türüne göre değişim gösterir. Bazı zamanlarda hastanın alt ve üst çene kemiği dahil olmak üzere iki çeneye yapılması gereken komple implant ameliyatı oldukça büyük bir maliyete de gelebilir. Hastanın isteğine göre kullanılan materyalin kalitesi de değişim gösterebilmektedir. Hem renk görünümü ile dişin kırılganlık yapısı ile birlikte kullanılan maddelerin kalitesi her dişin gösterdiğinde kaliteye bağlı olarak fiyatlarda farklılık yaratabilir.  İsteğe bağlı olarak hastaların tercihine göre de değiş göstermektedir. Bu sebeple de her implant dayanıklı demek doğu olmaz. Kalitesinde fark yaratması oldukça önemlidir. Çeşitleriyle hem dayanıklılığında hem de görünümünde değişim gösterebilir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız