İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisi, kişilerin kaybettiği dişlerin yerini doğal dişler ile doldurulmasıdır. Bu uygulama insanlara hem sağlıklı hem de estetik olarak güzel bir diş sağlar. İnsanlar kimi sebeplerden dolayı dişlerini kaybeder. Tek diş kayıplarında ya da çoklu diş kayıplarında en uygun yöntem olarak implant tedavi insanların karşısına çıkar. Artık diş hekimlerinin de diş sorunu yaşayan insanlara en sık tavsiye ettiği yöntem olarak faaliyet gösterir.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Doğal dişler gücünü çene kökünden alır. Bu nedenle de insanların orijinal dişleri son derece dayanıklıdır. Zaman içerisinde doğal dişlerde bir takım sorunlar oluşur. Oluşan diş problemleri karşısında doktorlar öncelikle orijinal dişi kurtarmaya çalışır. Bunun için de dolgu ya da kanal tedavisi gibi pek çok yöntem denenir. Ancak kimi zaman ne kadar işlem yapılırsa yapılsın, doğal diş kaybedilir.

Kaybedilen dişin yerine insanlar hemen yeni bir diş yaptırmak ister. Bunun için de pek çok yöntemden kendi için en doğru olanı seçmek ister. Diş yöntemleri içerisinde en doğal olanı implant uygulama olmaktadır. Çünkü diğer tüm diş uygulamaları diğer dişlere bağıntılı olarak yapılır. Bu da dişlerin herhangi birinde oluşan sorunların diğerlerini de etkilemesine neden olur. Ayrıca gücünü diğer dişten alan dişler yeterince dayanıklı bir hal alamaz.

İmplant yöntemi mantığı aynı orijinal diş gibi çalışır. İmplant uygulamasında çene köküne bir vida yerleştirilir. Yerleştirilen bu vidanın çene kemiği ile kaynaşması sağlanır. Daha sonra ise üzerine yapılan protezler ile orijinal görüntü sağlanır. Estetikliğin yanında sağlık açısında da implant tedavi daha çok tavsiye edilir. Çünkü implant yöntemi ile sahip olduğunuz dişleriniz aracılığı ile istediğiniz gibi yemek yeme zevkine erişebilirsiniz.

İmplant Tedavisi Fiyatları

İmplant uygulaması yaptırmak isteyen pek çok hasta bu tedavinin fiyatlarını da merak eder. İmplant tedavisi fiyatları hastanın ağız durumuna göre farklılık gösterir. Çünkü her hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi birbirinden farklıdır. Bu nedenle de fiyatlar konusunda bilgi almak isteyen kişilerin ilk önce genel muayene için diş doktoru ile görüşmesi zorunludur.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız