İmplant Tedavisinde Yaş Faktörü Var mı?

Belli bir yaştan sonra implant yapılamaz gibi bir durum yok. Diş kaybı olan kişilerde kemik gelişiminin tamamlanmış olması yeterlidir. İmplant tedavisinde hekim tarafından kontrol edilecek olan damak, kemik yapısının uygunluğu konusunda bilgi verecektir. Sonrasında tedavinin yapılıp yapılamayacağı konusunda uzman kararı önemli olacaktır.

Tek Diş İçin İmplant Olur mu?

Tek diş kayıplarının olması durumunda, implant tedavisi en doğru seçimdir. Direkt olarak damakta kök açılıp, vida için uygun alan oluşturulur. Sonrasında damak alanının diş montajına uygun hale gelmesi beklenir. İyileşme olmasından sonra direkt olarak dişin yerleştirilmesi sağlanacaktır. Tüm bu süreçlerin implant tedavisi için uygun ortamlarda gerçekleşmesi sağlanacaktır. Tedavi gerçekleşecektir.

Genel olarak bu durumlarda hastalarımızdan rutin Tomografi isteyerek hastanın kemik durumunu 3 boyutlu inceleriz daha sonrasında ise çeşitli regenerative materyaller, Prf uygulamaları, kemik greftleri ile all on 4 ,all on 6,all on 8 yöntemleriyle hastalarımıza en uygun yöntemi öneriyoruz.

İmplant Cerrahisi

Eksik eşya için uygulanacak olan diş tedavisi seçenekleri arasında özellikle günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan yöntemlerden biri de implant olmaktadır.

Eksik dişlerin yerine konulabilmesi için uygulanmakta olan implant tedavisi diğer dişlere uygulama yapmak zorunda kalmadan yalnızca tek diş üzerinden uygulama yapılmasını sağlamaktadır.

Geliştirilen tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle özellikle farklı sebeplerden dolayı diş kaybı yaşanması halinde uygulanacak olan tedavi ile dişin yeniden oluşumu sağlanmaktadır. Çoğunlukla gerçekleştirilecek olan uygulamada vida şeklindeki hazırlanmış olan yapay diş kökleri kullanılmaktadır. Vidalama işleminin yapılmasıyla çeneye uygulanacak olan diş kökü yeniden dişinizin kullanıma hazır hale getirilmesini sağlamaktadır.

İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Tek diş eksikliği olan bölgede uygulama yapılması ile etrafında bulunan dişlere herhangi bir müdahale yapmadan dişin yeniden oluşumu sağlanmaktadır.

Kişilerde özellikle diş eksikliği olması halinde hem fonksiyonel hem de estetik açıdan sorun yaşaması söz konusu olacağı için çiğneme hissinin normale yakın şekilde elde edilebilmesi için uygulanmakta olan yöntem yüksek başarı sağlamaktadır.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Kişilerde özellikle eksik tek diş olması halinde ya da hiç diş olmaması durumunda uygulama yapılmaktadır. Tek tek uygulama yapılarak her dişin yeniden oluşumu sağlanmaktadır. Vidalama yöntemi ile gerçekleştirilecek olan uygulama ile dişin daha sağlıklı ve dayanıklı olması sağlanmaktadır. Uygulama sonrasında çiğneme hissinin normale oldukça yakın olması hastaların memnuniyetinin artmasını sağlamaktadır.

Hastalarda özellikle tek diş kaybolması ya da tamamen dişlerin kaybedilmesi durumunda uygulama yapılmaktadır. Uygulama sonrasında başarı oranının yüksek olması günümüzde uygulamanın yaygın olarak tercih edilmesini sağlamaktadır. Sorunsuz şekilde uygulama yapılabilmesi için implant merkezi içerisinde gerçekleştirilecek olan uygulama sırasında uzman hekim tarafından sürecin kontrollü bir şekilde sürdürülmesi sağlanmaktadır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız