İmplant Tek Diş Fiyatı

Günümüzde implant diş teknolojisi oldukça gelişmiş bir kademede olup, son derece estetik, adeta kendi dişlerinizden ayırt edilmeyecek şekil ve uyumda yapılabilmektedir. Hastanın ağız yapısına, çene, kemik dokusuna uygun şekilde yapılan bilen implant diş protezleri kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılmakta ve görülen memnuniyet karşısında çok talep edilmektedir. Titanyum bazlı diş implantları, dünyadaki en sağlam hammadde olarak görülen titanyum elementi sayesinde uzun yıllar evladiyelik şekilde hiçbir problem yaşatmadan kendi dişiniz rahatlığında kullanılabilmekte. İmplant uygulamaları implant diş yapay kökü ve implant diş protezi şeklinde iki aşamalı parçadan oluşmakta.

İmplant uygulamaları normal diğer diş uygulamaları olan: protez damak, dolgu uygulamaları, köprü diş uygulamaları, kanal tedavisi uygulamaları, kaplama uygulamalarından biraz daha fiyatlı olabilmekte. Bunun sebebi de yerli ve yabancı implant malzemeleri kullanımı mümkün olsa da, ülkemizde çoğunlukla ithal implant malzemelerinin tercih edilmesidir. Çünkü ithal dış menşeili implant diş protezi malzemeleri çok sağlam ve uzun ömürlüdür. Yanı sıra implant diş teknolojisi son senelerde gelişimini hızlandırdığından, diş hekimlerinin bu konuda almak durumunda kaldığı eğitimler sebebiyle de implant diş protez fiyatları da fiyatlı olabilmektedir. İmplant dişler, çene kemiğinize yerleştirilen yapay bir diş kökü vazifesi görecek kompakt bir vida mekanizması yanı sıra bu vidaya yerleştirilecek olan implant protez dişinden oluşmaktadır. İmplant protezler tek diş uygulaması şeklinde, gerektiğinde birden fazla diş uygulaması şekillerinde, gerektiğindeyse tüm üst damak veya tek alt damak dişlerin tümüne uygulanabilmektedir.

İmplant dişler hakkında yanlış bilinen bir konu cerrahi müdahalelerle karıştırılıyor olması yanı sıra çok ıstırap verici bir tedavi olduğu sanılmasıdır. Oysaki implant uygulamaları cerrahi bir müdahale sayılmaz. Sadece hastanın çene kemik alanı, implant için uygun olmadığı hallerde, cerrahi müdahaleye benzeyen kemik dokusu dolgu yapma, ekleme gibi bir işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bu da gerekli anestezi ve ardında reçetelendirilen aşrı kesiciler sayesinde ağrı eşiği en aza indirilecek şekilde gerçekleştirilmektedir. İmplant diş fiyatları konusuna gelecek olursak, bu fiyatlar her diş hekimi muayenehanesine, diş kliniklerine ve hatta semtten semte bile değişebilmektedir. Ama ortalama 2016 implant tek diş fiyatı 1100 TL civarında olabilir. Yanı sıra kullanılan malzemenin ürün fiyatı, diş sayısı da bu fiyatı etkilemektedir. Üniversite hastanelerinde fiyatlar daha uyguna gelebilmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız