İmplant Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Yapılacak olan protez uygulamasını çene cerrahları gerçekleştirir. Normal diş teknisyenleri implant uygulaması yapamazlar.

İlk olarak implant yapılacak kısım uyuşturulur. Daha sonra oradaki diş eti açılır. Diş etinin açılmasının ardından çene kemiğinde delik oluşturulur. Açılan deliğin boyutunu diş kökü kadar düşünün. Bu deliğe implant koyularak kapatılır. Belirli bir süre bu deliğin tamamen kapanması ve implanta kaynaması beklenir.

Bütün bu işlemler için çene kemiğinin güçlü olması gerekmektedir. Eğer çene kemiği yeteri keder güçlü değil ise onu güçlendirecek ilaçlar kullanılarak tedavi edilir. Bütün bu uygulamalar anlatılan kadar zor değildir. Sadece bilgi ve teknik gerektiren konulardır.

Bütün bu işlemlerin ardından implant'ın üzerine kaplama yapılır ve ana dişten farksız bir protez diş yapılmış olur. Yapılan implant dişler arasında köprü gibi işlemlerde yapılabilmektedir. Yani yandaki dişile bağlantı yapılabilir.

Bu operasyonu iyi bir yerde emin ellerde yaptırmak isteyenler için Ataşehir implant mükemmel bir seçimdir. Ağrısız ve kolay bir şekilde implant diş yaptırarak ana dişlerinizin kalitesinde dişlere sahip olabilirsiniz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız