İmplant Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Yapılacak olan İmplant uygulamasını kliniğimizde Çene cerrahisi Uzmanı Dr.Tolga Gülçiçek gerçekleştirir. Kliniğimizde All on4 , All on6, All on8 yöntemleri ile full mouth yani komple çene implant tedavileri yapılmakta ve ileri greftleme uygulamaları ile ileri derecede Kemik

Erimeleri olan hastalarda implant tedavisi uygulanmaktdır.

İleri İmplant Cerrahisi yapılan kliniğimizde , İmmediate İmplant yani anında implant yöntemiylede implant ameliyatları uygulanmaktadır

İlk olarak implant yapılacak kısım uyuşturulur. Daha sonra oradaki diş eti açılır. Diş etinin açılmasının ardından çene kemiğinde delik oluşturulur. Açılan deliğin boyutunu diş kökü kadar düşünün. Bu deliğe implant koyularak kapatılır. Belirli bir süre bu deliğin tamamen kapanması ve implanta kaynaması beklenir.

Bütün bu işlemler için çene kemiğinin güçlü olması gerekmektedir. Eğer çene kemiği yeteri keder güçlü değil ise o Bölgeye doktor tarafından kemik tozları ve ilaveleri yapılır. Bütün bu uygulamalar anlatılan kadar zor olmamasına karşın ameliyatı yapacak doktorun tecrübesi çok önemlidir.İleri derecede bilgi ve teknik gerektiren konulardır.

Bütün bu işlemlerin ardından implant'ın üzerine kaplama yapılır ve ana dişten farksız bir protez diş yapılmış olur. Yapılan implant dişler arasında köprü gibi işlemlerde yapılabilmektedir. Yani yandaki dişile bağlantı yapılabilir.

Bu operasyonu iyi bir yerde emin ellerde yaptırmak isteyenler için Ataşehir de implant için mükemmel bir seçimdir. Ağrısız ve kolay bir şekilde implant diş yaptırarak ana dişlerinizin kalitesinde dişlere sahip olabilirsiniz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız