İmplant Yapan Klinik ve Hastaneler

Gülüşünüzün en önemli unsuru olan dişleriniz için en iyi implant yapan yer arayışında olabilirsiniz. Eksik dişler için implatın en iyi şekilde yapılması önemlidir.

İmplant Nedir?

Ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla uygulanan tedaviye implant deniyor. Hazırlanan yapay dişler doğal bire görünüm sunacak şekilde damağa yerleştiriliyor. En iyi implant yapan yer elbette dişlerinizi en doğal şekilde yapıp, damağınıza yerleştirecek olan yerdir. Diş hekimlerinin ağız ölçüsünü doğru biçimde alması, dişlerin titanyum ve titanyum bileşiklerinden oluşturulup direkt olarak doğal şekilde yapılması önemlidir.

Kimlere diş implantı yapılır ya da yaşadığınız diş sorunu implant ile çözülebilir mi? Bu soruların cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle bu tedavinin diş kayıpları için uygulandığını bilmelisiniz. Yaş sınırlaması, kişinin damak gelişimini tamamlamış olması ile sınırlıdır. Herhangi bir nedenden ötürü diş kaybedilmiş olabilir. Bu durumda direkt olarak implant tedavisi gerekecek. Tedavi hakkında aldığınız bilgiler kapsamında, direkt olarak diş doktorunuzun bu tedaviyi uygulamasını sağlayabilirsiniz.

İmplant Tedavisi ve Süreci

Tedavinin nasıl gerçekleşeceği konusunda meraklarınız olabilir. Uygulamanın günümüz için son teknoloji olduğunu bilmelisiniz. Tedavide lokal anestezi kullanılır. İmplantın yerleştirilecek olduğu kemikte yapılan dişe uygun bir yuva oluşturulur. Hazırlanmış olan diş bu yuvaya yerleştirilir. Diş hekiminiz tarafından bu müdahalenin en titiz şekilde yapılacak olduğuna emin olabilirsiniz. İyileşme dönemi boyunca, kemikte yerleştirilen vidalar kalır. Ancak iyileşme gerçekleştikten kısa bir süre sonra çıkarılır. Dişlerinizi kullanmanız durumunda implantın sorun çıkarmaması için mutlaka kaynayana kadar beklenir. İmplant ağrısı ne zaman geçer şeklinde sormuş olduğunuz bir soru için mutlaka kişiden kişiye göre değiştiği yanıtını alacaksınız.

Ağız – diş – damak yapısı

Uygulanan tedavi niteliği

Tedavinin gerçekleştiği alan gibi hususlar süreci herkeste farklılaştırmaktadır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız