İmplant Yaptıranlar Ne Zaman İyileşir?

Hastaların en çok merak ettiği konu, implant uygulaması sonrası iyileşmenin ne zaman olacağı ve kalıcı dişlerin ne zaman takılacağıdır. Bunun için her insanın ağız yapısının ve toleransının farklı olduğunu bilmek gerekir. Bazı bünyelerde 1 ay içinde taşlar yerine otururken bazılarında süreç uzayabilir. Ancak implant için kalıcı dişler takılana kadar geçici dişler diş olmayan yerlerinize takılır. Özellikle ön dişlerinde sorun olanların konuşması ve yemek yiyebilmesi için geçici dişler uygulama sonrası takılmaktadır.

İmplant Herkes İçin Aynı Mıdır?

Herkes için farklı bir uygulama süreci olan implant uygulaması yaptıranlar dişlerdeki eksikliğe göre değişen zaman diliminde gerçekleşir. Dişleri olmayan kişiler için 15-18 arası implant gerekirken, birkaç diş eksiği olanlar için az sayıda implant uygulanması yeterli olacaktır. Uygulama süreci ve snucu her insanda farklıdır.

İmplant Yaptırmak İsteyenler Neleri Öğrenmeli?

İmplant yaptıracak olan kişilerin iyi bir diş hekimi bulması gerekir. Diş hekiminin tercihine göre değişecek olan implant markaları İsviçre, Almanya gibi farklı ülkelerden getirtildiği için her hekimin tercihi farklı olabilir. Bu durum fiyatı da etkileyeceğinden uygulamanın maliyeti hakkında ciddi bir bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Ortalama 1 ay süren implant tedavisi, tedavi öncesi ve sonrasında kişinin ağız yapısına uygun ölçülerde özel olarak yapılır. Bu da her implantın herkese uygun olmayacağı anlamına gelmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız