İstanbul Ataşehir de Diş Taktırmak İçin Tavsiye

Diş kayıpları yaşanması halinde sorunların ilerlemesini önlemek için diş taktırmak istiyorsanız en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan implant klinikleri arasında yer alan kliniğimizde tedavi olabilirsiniz. diş kayıpları yaşanması halinde kısa sürede dişin yerine ikame etmek gerekir. Aksi takdirde çene kemiğinde erimeler yaşanacaktır. Bu yüzden damaklarınızda iyileşme sağlandıktan hemen sonra bu duruma çözüm aramak gerekir.

Diş Taktırmak yaptırmak Neden Gereklidir?
Ekilen ya da düşen dişlerin yerinde eksiklikler oluşacaktır. Bu eksiklikler çiğnemenizi etkilediği için beslenmenizi etkileyecektir. Diş olmayan damaktaki kemik zamanla eriyecektir. Bu durumda yanakta çökme yaşanır ve yüzde yaşlı bir görünüme sebep olur. Aynı zamanda diş eksiklikleri yüzünden konuşmanız da etkilenecektir.

Bu işin bir de psikolojik boyutu vardır. Eksik diş sizi kötü hissettirecektir. Güvenle gülmenizi engelleyecektir. Bu yüzden mutlaka dişlerinizin yerine yenilerini taktırmak gerekir.

Diş Taktırma Yöntemleri
Eksik dişin yerine yenisini takmak için birkaç yöntem vardır. Dişin yeri boşluk olduğu için bu seçenekler oldukça azdır. İlk yöntem protezdir. Ancak bir protez diş yaptırmak için iki sağlam dişi feda etmek gerekir. Boşluğa protez takmak mümkün olmadığı için boşluğun her iki yanındaki diş kesilerek bu üç dişe birden kaplama yapılır. Böylece boşluğa da diş takılmış olur. Sağlam dişlere zarar veren bu yöntem pek tercih edilmez.

Protez doğal dişin ikamesinde pek başarılı sayılmaz. Damağı vurarak ağrı yapabilir, dişin altına besinler kaçabilir, kesilen dişlerde ağrı olabilir. Bu yüzden protez diş taktırmakta ikinci seçenektir. Bu seçeneği seçmeniz halinde de mutlaka İstanbul’da diş taktırmak için tgerek avsiye alarak gerek araştırarak kliniğimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kliniğimiz size başarı ile hizmet sunacaktır.

İmplant Yaptırmak
Diş taktırmak için diğer yöntem implanttır. Doğal dişe en yakın olan yöntem budur. Çene kemiğine gömülen titanyum vida üzerine diş yapılır. Oldukça sağlam, kullanışlı ve orijinale yakındır.

Diş taktırmak için tavsiye doktor arıyorsanız kliniğimizin uzman doktorları sizin için en iyi şekilde hizmet vermektedir. Uzun süre güvenle kullanacağınız dişleriniz kısa süre içinde ve özenle yapılacaktır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız