İstanbul’da İmplant Fiyatları

İstanbul’da İmplant Fiyatları

Diş kaybı, hem estetik hem de fonksiyonel açıdan kişileri olumsuz etkileyen bir sorundur. Diş kaybının nedenleri arasında çürük, travma, diş eti hastalıkları, genetik faktörler ve yaşlanma sayılabilir. Diş kaybının tedavisi için günümüzde en sık tercih edilen yöntemlerden biri de implant uygulamasıdır. İmplant, eksik dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Bu köklerin üzerine protez dişler takılarak hem doğal bir görünüm hem de sağlıklı bir ısırma sağlanır. İmplant uygulamasının birçok avantajı vardır.

İmplantlar, doğal dişlere en yakın görünüm ve hissi verirler.
İmplantlar, çene kemiğinin erimesini önleyerek yüz estetiğini korurlar.
İmplantlar, komşu dişlere zarar vermeden eksik dişleri tamamlarlar.
İmplantlar, uzun ömürlü ve dayanıklıdırlar.
İmplantlar, rahat ve kolay bir şekilde temizlenebilirler.

İmplant Uygulamasının Dezavantajları

İmplant uygulaması, cerrahi bir işlem olduğu için Uygulamayı yapacak Çene cerrahının tecrübesi, estetik ön görüsü çok önemlidir.

İmplant uygulaması, çene kemiği yeterli olmayan hastalarda kemik grefti gibi islemlerin yanı sıra Box tekniği, Prf uygulamaları gibi ek işlemler gerektirebilir.

İleri implant Cerrahi işlemlerinde ise kemik yetersizliklerinde Piezo Surgery uygulamaları, Subperiosteal implant uygulamaları yapılmaktadır.

Subperiosteal İmplant şu an için implant gelişimde artık zirve diyebiliriz Özellikle kemik yetersizliği son noktaya ulaşmış hastalarda çok büyük kemik nakillerine Kalça kemiği , ağız içerisinden vs gerek kalmadan ve hastayı aşırı yormadan yapılan bir sistemdir.

İmplant uygulaması, implantın kemikle kaynaşması için belirli bir süre gerektirir. Bu süre 3 ila 6 ay arasında değişebilir.

İmplant uygulaması, maliyet açısından diğer diş tedavi yöntemlerine göre daha pahalı olabilir.

İmplant Fiyatları Neye Göre Değişir?

Eksik diş sayısı

Eksik diş sayısı arttıkça implant sayısı ve dolayısıyla fiyat da artar. Kullanılan implantın kalitesi, servis imkanları, literatür çalışmaları fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Yine kullanılan üst yapı, üst yapının vidalı porselen olması fiyatlarda ve kalite ve estetik açısından farklılık gösterir.

Çene kemiği durumu

Çene kemiği yetersiz olan hastalarda kemik grefti, sinüs lifting gibi ek işlemler yapılması gerekebilir. Bu işlemler de implant fiyatını arttırır.

Tedavi protokolü

Tedavi protokolü, implantın yerleştirilmesi ve üzerine protezin takılması arasındaki süreyi belirler. Bazı durumlarda implantın üzerine hemen geçici ya da kalıcı protez takılabilirken, bazı durumlarda ise implantın kemikle kaynaşması için beklenmesi gerekir. Bu da fiyatı etkileyen bir faktördür.

Doktor tecrübesi ve klinik farklılıkları

İmplant uygulamasını yapacak olan doktorun tecrübesi, yetkinliği ve başarı oranı da fiyat üzerinde etkilidir. Ek olarak tedavinin yapılacağı kliniğin kalitesi, hijyeni, teknolojisi ve fiyat politikası da fiyatı belirleyen unsurlardandır.

İstanbul’da implant fiyatları, yukarıda saydığımız faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple net bir fiyat vermek mümkün değildir.

İmplant fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için İstanbul İmplantoloji kliniğimize gelerek diş hekimi Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK ile görüşebilirsiniz. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, implantoloji alanında uzmanlaşmış ve başarılı bir hekimdir. Size en uygun implant tedavisi planını hazırlayarak, eksik dişlerinizi doğal ve sağlıklı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

İstanbul İmplantoloji kliniğimiz, Ataşehir Bulvarı 49. Ada Kamelya 1 Sitesi 4. Blok Daire 4. 34758 Ataşehir / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Tel: 0530 407 35 94 - 0216 455 50 00 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Randevu alarak implant tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve eksik dişlerinizden kurtulabilirsiniz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız