İstanbul’da İmplant ve Estik Diş Yaptırmak

Özellikle yurt dışından ve yurt içinden bir çok hasta istanbul’da estetik diş hekimi arayışına girerken haklı olarak kafalarında estetik diş hekimliği ile ilgili pek çok soruyla kliniğimize gelmektedirler.
İstanbul’da Diş yaptırmak;

Estetik Diş uygulamaları ciddi tecrübe ve Estetik Ön görü gerektiren işlemler olup ,günümüzde hem estetik kaygılar nedeniyle yan dişler veya eksik dişlerin tamamlanması için zirkonyum, porselen veya emax kaplama türlerinden herhangi biri uygulanabilir. Günümüzde yaygın olarak estetik diş tedavileri arasında tercih edilen bu yöntemler hastaların çok daha doğal ve sağlıklı bir görüme sahip dişlere kavuşmasın sağlamaktadır. Bu yönüyle yetişkin her yaş grubu ve cinsiyet için hasta tercihlerine ve ihtiyaçlarına bakılarak en uygun kaplama türü tesbit edilerek hastaya önerilir.

Emax diş kaplama avantajları arasında en önemlisi bu uygulamanın asla doğal dişin yapısına zarar vermemesidir. Öte yandan estetik açıdan yapıldığı için özellikle ön dişlerde ortaya çıkan şekil bozuklukları için tercih edilebilir. Bu yönüyle çok daha kısa sürede tedavi tamamlanabilir. Diş kaplama tedavileri sırasında tercih edilen tedavi unsurların türüne göre farklı tip avantajlardan söz edilebilir.

Emax diş kaplama genellikle estetik nedenlere bağlı olarak ön dişler için uygulanan bir kaplama çeşididir. Dış kısmı geçirgen bir madde olan ince ve özel yapılı bir porselen olan emax kaplama Estetik diş hekimliğinde çok tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Emax ve zirkonyum kaplama farkları iki temel grupta incelenmelidir. Sağlık ve estetik açısından değerlendirme yapıldığında her iki kaplama maddesinin da sahip olduğu avantajlar ve dezavantajlar açıkça görülecektir. Buna göre zirkonyum ve emax kaplama arasındaki en temel farkalara baktığımızda Zirkonyum, emax kaplamaya göre daha güçlü ve dayanaklıdır bunun yanında Geçirgenlik ve görünüm açısından emax kaplama zirkonyuma göre daha estetik ve doğal bir görünüm sağlar. Ayrıca Emax kaplama daha çok ön dişler için uygundur, zirkonyum ise arka grup dişlerde daha yüksek fayda sağlayabilir.

Estetik Diş uygulamaları ciddi tecrübe ve Estetik Ön görü gerektiren işlemler olup Her iki kaplama yönteminde de birçok farklı avantaj ve dezavantaj bulunur. Bu nedenle tedavi sırasında en uygun yöntem ve malzeme seçilmeden önce hekim kararının ve hasta durumunun dikkate alınması gerekmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız