İstanbul’da İmplant Yapan Klinikler

İstanbul’da İmplant Yapan Klinikler

İstanbul'da implant yapan klinikler arasında birçok seçenek bulunmaktadır. Diş kaybı, hem estetik hem de sağlık açısından ciddi sorunlara yol açabilir. Diş kaybının nedenleri arasında çürük, travma, diş eti hastalıkları, genetik faktörler veya yaşlanma sayılabilir. Diş kaybının tedavisi için günümüzde en yaygın ve etkili yöntemlerden biri implant uygulamasıdır.

İmplant Nedir?

İmplant, diş kökünün yerine yerleştirilen ve çene kemiğine kaynaşan titanyum veya zirkonyumdan yapılmış yapay diş köküdür. İmplant üzerine uygun bir protez (kaplama, köprü veya tam protez) takılarak eksik dişlerin fonksiyon ve görünümü geri kazandırılır.

İmplant Uygulamasının Avantajları

Doğal dişlere en yakın görünüm ve hissi verir.
Çevre dişlere zarar vermez.
Çene kemiğinin erimesini önler.
Konuşma ve çiğneme fonksiyonlarını iyileştirir.
Uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant uygulaması, genellikle lokal anestezi altında yapılır. Bazı durumlarda sedasyon veya genel anestezi de tercih edilebilir. İmplant uygulamasının süresi ve aşamaları, eksik diş sayısına, çene kemiğinin durumuna ve seçilen implant tipine göre değişir.

İmplant Uygulamasının Temel Aşamaları

Öncelikle eksik diş bölgesine implant yerleştirilir. Bu işlem yaklaşık 15-30 dakika sürer.
İmplantın çene kemiği ile kaynaşması için 2-6 ay beklenir. Bu süre zarfında geçici bir protez takılabilir.
İmplantın kaynaştığından emin olmak için röntgen çekilir.
İmplant üzerine abutment adı verilen bir bağlantı parçası takılır.
Abutment üzerine uygun bir protez (kaplama, köprü veya tam protez) yerleştirilir. Bu işlem yaklaşık 1-2 saat sürer.

İstanbul’da İmplant Yapan Klinikler Nelerdir?

İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş şehridir. Aynı zamanda sağlık turizminin de önemli merkezlerinden biridir. İstanbul’da implant yapan pek çok klinik bulunmaktadır. Fakat implant uygulamasının başarısı, hem implantın kalitesine hem de implant yapan hekimin deneyimine bağlıdır.

Bundan dolayı implant yaptırmak isteyen kişilerin, iyi bir araştırma yapması ve güvenilir bir klinik seçmesi gerekir. İstanbul’da implant yapan klinikler arasında öne çıkanlardan biri de İstanbul İmplantoloji kliniğidir.

İstanbul İmplantoloji Kliniği Hakkında

İstanbul İmplantoloji kliniği, Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK tarafından kurulmuştur. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, implantoloji alanında uzmanlaşmış ve ulusal ve uluslararası pek çok sertifika ve ödüle sahip bir diş hekimidir. Ek olarak Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Oral İmplantoloji Derneği ve Avrupa İmplantoloji Federasyonu üyesidir.

İstanbul İmplantoloji kliniği, implant uygulamasında son teknoloji ekipmanlar ve malzemeler kullanmaktadır. Klinikte, dünyanın en iyi implant markalarından biri olan Straumann implantları tercih edilmektedir. Straumann implantları, yüksek kalite, dayanıklılık ve uyumluluk özellikleriyle bilinmektedir.

İstanbul İmplantoloji kliniği, implant uygulaması öncesinde ve sonrasında hastalarına tam bir hizmet sunmaktadır. Klinikte, hastaların ağız sağlığı durumu detaylı bir şekilde değerlendirilir. Hastaların beklenti ve ihtiyaçlarına göre en uygun implant planı hazırlanır. İmplant uygulaması sırasında hastaların konforu ve güvenliği sağlanır. İmplant uygulaması sonrasında ise hastaların takip ve kontrolleri yapılır.

İstanbul İmplantoloji kliniği, implant uygulamasının yanı sıra diğer diş tedavilerini de başarıyla gerçekleştirmektedir. Klinikte, estetik diş hekimliği, ortodonti, endodonti, periodontoloji, pedodonti, protez ve ağız cerrahisi gibi alanlarda da hizmet verilmektedir.

İstanbul İmplantoloji kliniği, Şişli ilçesinde bulunmaktadır. Klinik, ulaşım açısından kolay bir konumdadır. Klinikten randevu almak veya daha fazla bilgi almak için 0530 407 35 94 veya 0216 455 50 00 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

 

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız