İstanbul’da Sağlıklı İmplant Tedavileri

İstanbul’da Sağlıklı İmplant Tedavileri

İmplant tedavisi, eksik dişlerin yerine yapay diş kökleri yerleştirilerek fonksiyon ve estetiğin sağlanmasıdır. İmplantlar, titanyum veya zirkonyum gibi biyouyumlu malzemelerden yapılmıştır ve çene kemiğine vidalanarak sabitlenirler. İmplant tedavisi, hem tek diş eksikliği hem de tam dişsizlik durumlarında uygulanabilen bir yöntemdir. İmplant tedavisi ile sağlıklı, doğal ve uzun ömürlü bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

İstanbul’da implant tedavisi almak isteyenler için birçok seçenek bulunmaktadır. Fakat implant tedavisinin başarısı, hem implantın kalitesi hem de hekimin deneyimi ve uzmanlığı ile doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple implant tedavisi almadan önce iyi bir araştırma yapmak ve güvenilir bir klinik ve hekim seçmek önemlidir.

İstanbul İmplantoloji Kliniği olarak, sizlere en iyi implant tedavisini sunmak için çalışıyoruz. Kliniğimizde, uluslararası standartlarda kaliteli implant markaları kullanıyoruz. İlaveten kliniğimizin kurucusu ve başhekimi olan Diş Hekimi Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, implantoloji alanında uzmanlaşmış ve yurt içi ve yurt dışında birçok eğitim ve sertifika almış bir hekimdir. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, sizlere en uygun implant planını hazırlayacak ve uygulayacaktır.

İmplant Tedavisinin Avantajları

İmplant tedavisinin birçok avantajı vardır.

İmplantlar, doğal dişlere en yakın görünüm ve fonksiyonu sağlarlar.
İmplantlar, çevre dişlere zarar vermezler. Diğer sabit protezlerde olduğu gibi komşu dişlerin kesilmesine gerek yoktur.
İmplantlar, çene kemiğinin erimesini önlerler. Eksik diş bölgesindeki kemiğin uyarılmasını sağlayarak kemik hacmini korurlar.
İmplantlar, hareketli protezlere göre daha konforlu ve güvenlidirler. Ağızda kayma, düşme veya çıkma gibi sorunlar yaşanmaz.
İmplantlar, ağız hijyenini kolaylaştırırlar. Normal diş fırçası ve diş ipi ile temizlenebilirler.
İmplant Tedavisinin Aşamaları

İmplant Tedavisi Aşamaları

İlk aşamada, implantın yerleştirilmesi işlemi yapılır. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu işlemde, çene kemiğine uygun boyut ve sayıda implant vidalanır. Bu işlem yaklaşık 15-30 dakika sürer.

İkinci aşamada, implantın üzerine protezin takılması işlemi yapılır. Bu işlem için implantın iyileşmesi ve kemikle bütünleşmesi beklenir. Bu süre kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 2-6 ay arasındadır. Bu sürenin sonunda protez hazırlanır ve implantın üzerine vidalanarak veya tıklanarak sabitlenir.

İmplant Tedavisinin Maliyeti

İmplant tedavisinin maliyeti, kullanılan implant markası, sayısı, tipi, protezin malzemesi ve tasarımı gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Ek olarak hekimin tecrübesi ve kliniğin kalitesi de fiyatı etkileyen unsurlardır. Bundan dolayı implant tedavisinin net fiyatını öğrenmek için kliniğimize gelerek muayene olmanız gerekmektedir.

İstanbul İmplantoloji Kliniği olarak, sizlere en uygun fiyatlarla en kaliteli implant tedavisini sunuyoruz. Ayrıyetten kredi kartına taksit, banka kredisi ve anlaşmalı kurumlar gibi ödeme kolaylıkları da sağlıyoruz.

İmplant Tedavisi İçin Bize Ulaşın

Eğer siz de implant tedavisi ile sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız, bize ulaşın. Kliniğimiz, Ataşehir Bulvarı 49. Ada Kamelya 1 Sitesi 4. Blok Daire 4. 34758 Ataşehir / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Tel: 0530 407 35 94 - 0216 455 50 00 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda web sitemizi ziyaret ederek veya online randevu formunu doldurarak da randevu alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız