Kanal Tedavisi Fiyatları

Dişlerinizin çürümesi ya da diğer nedenlerden dolayı uygulanan tedavilerden birisi de kanal tedavisidir. Peki kanal tedavisi fiyatları yüksek midir?

Dişlerin temizliklerinin yeteri kadar yapılmamasından ya da diğer nedenlerden kaynaklı olarak çürümesi ile iç kısımda bulunan ve pulpa adı verilen sinirin düzelemeyecek kadar zarar gördüğü durumlarda kanal tedavisi yapılmaktadır. Dişin iç kısmı oyularak pulpa temizlenip yerine dolgu malzemesi yerleştirilir ve bu şekilde içinin boş kalması engellenir. Bu sinirin ölmesi durumunda iltihaplanma ve sürekli olarak ağrı çekilmesi sıkça görülen şikayetlerdendir. Zamanında tedavi edilmemesi durumunda ise iltihabın yayılmasına ve geri dönüşü olmayan zararlar verebilmektedir.

Kanal Tedavisi Neden Yapılır?

Dişlerin içinde bulunan pulpa adı verilen sinirlerin ölmesinden dolayı yapılan tedavideki amaç ana dişin korunarak daha uzun süre kullanılmasını sağlayabilmektir. Bu şekilde kanal tedavisi yapılan dişe bir şans daha verilmiş olur. Profesyonel ellerde yapılmayan dolgular daha sonra size sıkıntı çıkartacaktır.

Yıllardır vermiş olduğumuz kaliteli hizmet ve hastalarımızın gördükleri tedavi sonrası mutlu ayrılmalarını sağlamış olmanın verdiği gurur ile bundan sonra da hizmet vermeye devam ediyoruz. Dr.Tolga Gülçiçek Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği ve İmplantoloji Merkezi’nde yapmış olduğumuz kaliteli operasyonlarla hastalarımızı sağlıklarına kavuşturuyoruz.

Yaptıracağınız işleme, dişinizin durumuna göre kanal tedavisi fiyatları değişiklik göstermektedir. Çok düşük fiyatlara yaptırabileceğiniz gibi oldukça yüksek fiyatlara da yaptırma imkanına sahipsiniz. Burada asıl önemli olan en iyi kanal tedavisi yapan diş hekimi bulmak olmalıdır. Sonuçta sağlığınız için çok önemli olan bu adımın profesyonel doktorlar tarafından yapılması sizin açınızdan daha doğru olacaktır.

Dişlerinizde gerçekleşecek olan tüm sorunların başlangıcı temizlik işleminin yapılmamasıdır. Eğer dişlerinizi zamanında fırçalamıyor ve diş ipleriyle temizlemiyorsanız dişlerinizin çürümesi ve diğer büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle daha büyük sağlık sorunları yaşamadan önce önlemlerinizi almanız gerekmektedir. Dişlerinizde yaşadığınız en ufak bir sorunda bile daha sonra daha büyükleriyle karşılaşmamak için doktora görünmeniz gerekmektedir. En ufak bir çürük bile kemik erimesine varan sorunlara yol açacaktır. Ağız ve diş sağlığı çok önemli olduğu unutulmamalıdır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız