Komple Diş Yaptırmak Ne Kadar?

Yaş ilerledikçe dişler güçsüzleşir ve insanların konuşmaları, ısırma ve çiğnemeleri de etkisini yitirir. Bu durumda diş kayıpları kaçınılmazdır. Diş kayıplarında komple diş yaptırmak ne kadar merak edeler yüksek fiyatlarla karşılaştıkları için farklı fiyatlar arayışına girerler.

Diş yaptırmak için genelde ağız yapısına uygun olan birçok farklı protez seçeceği değerlendirilir. Bunlar arasında komple diş yaptıraya yarayan damaklar da yer alır. Sadece alt ya da sadece üst çenede kullanılan damaklar olduğu gibi sağlam dişlerin arasına uygulanan protezler de vardır. Bu durumda yapılması gereken kişinin ihtiyacı olan diş yapısının planlanmasıdır.

Komple diş uygulamalarında alınacak sonuçlar için diş sağlığının en iyi şekilde planlanacağı seçeneklerin değerlendirilmesi için damak da tercih edilebilir.

Damak Fiyatları

Komple diş yaptırmak isteyenler için ideal olsa da, kalıcı bir etki için implant tercih edilir. İmplantlar genelde adet üzerinden hesaplanır ve bu yüzden fiyatlar yükselir.

Hiç Dişi Olmayanlarda İmplant

Hiç dişi olmayanlarda ortalama 15-16 implanta gerek duyulur. Bu da ciddi bir malzeme ihtiyacı doğurur. Diş hekimi ücreti de işin içine eklendiğinde yükselen fiyatlar oldukça fazla olabilir. Ancak uzun vadede düşünüldüğünde en karlı olan diş uygulamaları implantlar olacaktır.

Komple İmplant Fiyatları

İmplant diş fiyatları adet pahalı ama alınacak adet arttıkça düşüş gösteren fiyatlardır. Her koşulda uygun fiyat seçenekleriyle satın alacağınız implantlar menşei ülkelere göre değişen fiyatlarından kaynaklanan kalitelere göre değişmektedir. Bu ürünler ekonomik olarak değerlendirildiğinde kalitesi düşük olan çivilemeler yaptırmanız söz konusu olabilir. Bazı hastalar hiç bir ağrı ve acı hissetmeden implant uygulamalarını başarılı bir şekilde atlatabilmekte, kısa sürede dişlerine kavuşup sorunsuz bir şekilde devam edebilmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız