Komple İmplant Tedavisi

İmplant, günümüzde eksik/kaybedilmiş diş tedavisinde en sık kullanılan ve doğal dişlere en yakın sonuç alınmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Köprü ve protez yöntemlerine göre çok daha başarılı sonuçlar alınabilen bu yöntem, doğal dişlerin sunduğu konuşma ve çiğneme fonksiyonuna en yakın hissi sağlar. Estetik açıdan da bir sıkıntı yaratmadığından tercih sıklığı günden güne artmaktadır. Uzun ömürlü olması da tercih sebeplerinden biridir. Protez/takma dişlerde karşılaşılan sorunların yaşanmıyor olması da implant tedavisini çekici kılan niteliklerden biridir.

İmplant kısaca; olmayan dişin yerine yapay bir diş kökünün çeneye yerleştirilmesi yoluyla uygulanmaktadır. Neredeyse doğal bir diş kökü ve dişe sahip olmak çok cazip bir seçenek olduğundan son yılların en popüler uygulamalarından biri haline gelmiştir implant yöntemi. Bu yüzden bu tedaviyi uygulayan hekim, klinik ve hastanelerin de sayısı artmış durumdadır. Bu artış ise fiyat yelpazesinin çok çeşitlenmesine neden olmuştur.

İmplant tedavisine başlamadan önce çenedeki kemik miktarı ve yoğunluğu ölçülür. Bu başarı sağlanmasının en önemli şartıdır. Diğer önemli unsur ise diş etlerinin durumudur. İmplant tedavisinde başarı, implantın kemikle kaynaşması ile yakından ilişkilidir.

İmplantın yapı maddesi genel olarak titanyumdan oluşur ve vida şeklindedirler. Kullanılan malzeme, malzemenin kalitesi gibi unsurlar tedavi ücretini büyük oranda etkilemektedir.

Eksik diş sorununa implant ya da vidalı diş yöntemi ile çözüm getirilmek istendiğinde, bu yöntemin diğer yöntemlerden biraz daha pahalı olduğu baştan bilinmelidir. Çünkü yüksek teknoloji gerektiren bu tedavi yöntemleri maalesef ancak ithal ve en kaliteli malzeme ile başarıya ulaşmaktadır. Fakat hastanın uzun yıllar boyu ve neredeyse kendi dişi kadar rahatlıkla kullanmaya devam edebildiği bir diş tedavisi olduğu düşünüldüğünde fiyatlar makul olarak karşılanmalıdır. Neredeyse ağrısız bir yöntem olması da ödenecek miktarın gözden çıkarılmasında önemli bir etkendir.

İmplant ile diğer tedavi seçeneklerine oranla çok daha doğal ve estetik bir görüntü kazandırılır. Tedavi sonrası kısa süre içinde istenilen her şey yenilip içilebilir ve tüm tatlar rahatlıkla alınabilir duruma gelir hasta. Bu avantajın uzun yıllar sürdürülebilmesi hastanın ağız ve diş hijyeni alışkanlıkları ile orantılıdır.

İmplant ve vidalı diş tedavisi için en uygun fiyatı bulmak ve karşılığında en iyi hizmeti alabilmek için incelikli bir araştırmaya girmek önemlidir. Günümüzün en popüler tedavi yöntemlerinden biri olması sebebiyle bu hizmeti veren çok fazla kişi ve kurum mevcut olduğundan, en iyi sonuca ulaşmak adına araştırmalarla ilerlemek gerekir. İstanbul İmplantoloji, bu yolda en doğru adres adreslerden biri olarak hizmet vermektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız