Köprü Diş Fiyatları

İnsanın gülümsemesi, sahip olduğu en değerli şeylerden biridir. Bunun estetik açıdan sorunsuz olması özgüveni desteklemesi açısından önemlidir. Sosyal etkisi dışında sağlık bağlamında bakıldığında da ağız ve diş sağlığının, vücut sağlığı hususunda başı çektiği ortadadır.

Bir ya da daha fazla diş eksikliğinde uygulanan tedavi yöntemlerinden biri köprü diş tedavisidir. Bu tedavi yöntemi, komşu dişlerin kesilerek küçültülüp destek alınması sağlanarak oluşan boşlukların doldurulması yoluyla uygulanmaktadır. Böylelikle yapay diş, eksik dişin yerini almış olur. Bu yöntemin uygulanabilmesi için boşluğun her iki yanında da en az bir adet diş bulunması gerekmektedir.

Diş kayıplarında bir tedavi uygulanmadığı takdirde, kaybedilen dişe komşu dişler zaman içinde bu boşluğa doğru hareket etmeye başlar. Bu da diş eti problemlerine, bu harekete bağlı kemik tahribatına, estetik bozulmalara, çiğneme ve konuşma sorunlarına neden olmaya başlar. Bu da diğer dişlerin kaybına yol açabilmektedir.

Köprü yönteminin, kalıcı ve hareketli olmak üzere iki uygulama türü vardır. Kalıcı olan türde uygulanan köprü ancak bir uzman doktor tarafından müdahale edilebilir durumdadır. Hareketli olan türde ise kullanan hasta tarafından takılıp çıkarılması mümkündür. Fakat hareketli diş köprü tedavisi günümüzde yaygınlığını yitirmiş durumdadır.

Diş köprüsü yapımında kullanılan malzemeler çeşitlilik göstermektedir. Alt kısmı için genel olarak titanyum tercih edilmekteyken, diş kısımları için doğala yakın porselen maddeler (günümüzde çoğunlukla zirkonyum) kullanılmaktadır. Bu malzeme tercihleri fiyat değişkenliklerini doğurmaktadır.

Diş köprüsü tedavisi uygulayacak hekimin uzmanlığı, uygulanan yerin hijyen standartlarının uygunluğu tedavinin başarılı ilerlemesi ve sonuçlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Tüm bu etkenler fiyata da direkt olarak etki etmektedir. Bu yüzden tedavi öncesi detaylı bir araştırma yapmak ve doğru adresi bulmak çok önemlidir.

Tüm diş tedavilerinde olduğu gibi köprü uygulaması sonrasında da ağız ve diş hijyeni alışkanlıkları büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde diş ve diş eti problemleri ortaya çıkacak ve köprü destekleri kaybetme durumuna gelecektir. Bu da yeni bir sorun ve tedavi anlamını taşıyacaktır.

İstanbul İmplantoloji, uzman kadrosu ile kayıp diş sorunu yaşayan hastaları en uygun yolla çözüme ulaştırmak için hizmet vermektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız