Lamine Veneer

Lamine veneer nedir? İlk duyulduğu uzman kulağa yabancı gelse de kötü durumda olan ön dişleri düzelterek tedavi etmeye laminate veener denilmektedir. Bir çeşit diş estetiği gibi düşünebilirsiniz.

Bazı dişler kişinin yapısı itibari ile küçüklü büyüklü, ayrık, çarpık, lekeli ve koyu renkli olabilmektedir. Bu görüntüden dolayı rahatsızlık duyulabilmektedir. İşte kullanılan bu yöntem sayesinde bütün kötü olana görüntüden kurtularak yerine düzgün bembeyaz dişler yapılmaktadır.

Dişlerin kötü görünmesi nedeni ile birçok insan psikolojik olarak kötü yönde etkilenmektedirler. Görüntü yüzünden gülümsememek için çaba gösteren ya da dişi görünmesin diye ağzı kapalı olarak gülmeye çalışan ve bu nedenlerden ötürü tamamen gülüşünü değiştirmeye uğraşan çok sayıda kişi bulunmaktadır. Fakat bizlere sunulmuş olan bu teknik sayesinde bütün bu sorunlardan kurtulmak mümkündür.

Uygulanan bu tedavi şekillerinde porselen ve laminantlar dişlere bağlanarak tamamen estetik ve hoş bir görüntü elde edilmektedir. Kullanılan bu maddeler kimyasallar ile dişe bağlanarak mükemmel bir yüzey elde edilir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız