Lazerle Diş Tedavisi

Lazerle diş tedavisi son yıllarda en çok tercih edilen diş tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Özellikle daha az acı vermesi, kan ve yaralanma gibi durumların olmaması ve uygulamada görülen başarı durumunu yüksekliği bu uygulamanın oldukça popüler hale gelmesini sağlamıştır.

Günümüzde lazerle diş tedavisi yaptırmak isteyen kişiler çok yoğun bir çalışma yapmaktadır. Ülkemizde yeni olan bu yöntemlerin en iyi ve en son teknolojik ekipmanlarla yapan yerle insanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu anlamda hastaların aradığı kaliteli ve teknolojik hizmeti, klinik hijyeni ve cerrah tecrübesi gibi hususlar dikkate alındığında  İmplantoloji Merkezi ön plana çıkmaktadır.

Lazerle Diş Tedavisi Yöntemleri

Lazerle sorunsuz diş tedavisi için ülkemizde oldukça yeterli klinikler yer almaktadır. Bu anlamda insanların ihtiyaçlarını en iyi şekilde cevap veren ve farklı lazer tedavilerinin başarılı bir şekilde uygulandığı Dr.Tolga Gülçiçek Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği ön plana çıkmaktadır.

Lazerle uygulanan tedavi yöntemleri ise şu şekildedir; diş etlerinin lazerle şekillendirilmesi, koyu renklenmelerin ortadan kaldırılması, işlerde oluşan hassasiyetlerin giderilmesi, kanal uygulamalarında lazerle kanal içi dezenfeksiyon yapılması, çürüklerin temizlenmesi, diş dolgularının temizlenmesi, diş kökü ucundaki iltihapların kurutulması, kanal tedavisi ve dental implant tedavisi gibi birçok sorun lazer tedavi yöntemleri ile ortadan kaldırılmaktadır. Bu anlamda ağrısız, kansız ve dikişsiz müdahaleler yapılmaktadır.

Lazerle Diş Tedavilerinin Sağladığı Avantajlar

Lazerle diş tedavisi birçok anlamda avantaj sağlamaktadır. Bu sebeple günümüzde en yaygın olan diş tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Lazerle diş tedavilerinin sağladığı avantajlar ise şu şekildedir;

Lazerle yapılan diş tedavilerinde herhangi bir kanama olmamaktadır.

Küçük müdahaleler için anestezi gerektirmemektedir.

Hem operasyon yönünden hem de yapılan lazerle müdahale sonrasında iyileşme açısında klasik tedavi yöntemlerine göre zamanda oldukça tasarruf sağlamaktadır.

Diş beyazlatma işleminde ham zamanın kısa olmasını hem de beyazlamanın daha kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Hassas dişler için en iyi sonuç lazerle yapılan müdahalelerde olmaktadır.

Herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmamaktadır. Tüm bu avantajlar ve daha fazlasından dolayı  istanbulimplantoloji merkezi alanında uzman kadrosu ile lazerle tedavi alanında odlukça büyük yatırımlar gerçekleştirmiştir. Buda kaliteli hizmet arayan insanlar için oldukça önemlidir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız