Ön Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Ön dişler, kişinin konuşması, ısırması ve estetik açıdan en önemli diş bölümleri arasındadır.

Ön diş estetiği, şu durumlarda tercih edilmektedir;

- Ön dişlerde renk bozuklukları,

- Ön dişlerde çürüme,

- Ön dişlerde kırılma ve aralık,

- Ön dişlerde çatlak,

- Ön dişlerde eğrilik ve eksiklik gibi durumlar söz konusu olduğunda ön diş estetiği yapılması gerekmektedir.

Diş hekimleri estetik diş sorunlarından olduğu kadar, ısırma, koparma gibi sorunlarda da çözüm alabilmek için kişiye özel diş estetiği tasarımı yaparak ön diş estetiği uygulaması gerçekleştirmektedir.

Ön Dişlerde Çürük, Kırık ve Çatlaklar

Ön dişlerde çürüme, kırılma ya da çatlaklar söz konusu olduğunda öncelikli olan dişi kurtarmak için hareket edilir. Bu şekilde uygun olan tedavi seçilerek kişiye özel diş tasarımı, onarım ve tedavi yapılarak gerçekleşir. Tek seansta da yapılabilen bazı durumlar, kişiye göre değiştiği için birkaç gün de sürebilir. Bu yüzden dişin kurtarılması için gerekli olan önlemler alınarak kişiye uygun bir ön diş tasarımı yapılır.

Ön Diş Şekil Bozuklukları

Ön dişlerdeki şekil bozuklukları nedeniyle dişlerin her iki kısmının da aynı görünüme ulaşması gerekebilir. Bu görünümün tamamlanması için gerekli olan estetik sorunlar dişin asıl kullanım amacı olan yemek ve konuşmak için büyük bir önem kazanmaktadır. Öncelikli olarak dişin asıl sorunu giderilir daha sonra ise şekil bozukluklarının giderilmesi sağlanır. Aralık dişler, farklı büyüklükteki dişler ve şekli bozuk olan dişlerin eşitlenmesi ön diş estetiği kapsamında uygulanır.

Ön Diş Estetiği Estetik Uygulamaları

Ön diş estetiği konusunda yapılan estetik uygulamalar, dişteki şekil bozuklukları ve sağlık sorunlarının giderilmesinin ardından beyazlatma, diş lekelerinin giderilmesi ve diğer işlemler sonrası planlanır. Diş sorunları giderildiği zaman kişinin dudak ve çene yapısına uygun olan tasarım yapılır ve sorunsuz bir ön diş estetiği uygulaması ortaya çıkmış olur.

Bonding Nedir Nasıl Yapılır?

Diş rengi veya görünümü ile ilgili sorunları olan kişiler genellikle bonding nedir, nasıl yapılır veya buna benzer sorular ile hekimlerin kapılarını çalmaktadırlar. Diş hekimliği dünyasında en çok kullanılan teniklerden biri olan bu işlemin bir diğer adı da adeziv sistemdir. Hekimler bu işlemleri yaparken dişlere zarar vermeden bazı ilaveler yaparak doğal bir görünüm ile tüm sorunları çözmektedirler. İnsanlar bu işlemler yapılırken herhangi bir ağrı hissetmezler ve aynı zamanda işlemlerde ağrı veya sızı gibi sonuçlar ile karşılaşmazlar.

Birçok kişinin yaşadıkları diş rengi veya dişlerin görünümleri ile ilgili sorunlar genellikle insanları rahatsız ettiği gibi kendilerini kötü hissetmelerine de neden olabilmektedir. Bu tarz durumlarda sıkıntı yapmak yerine diş hekimlerin kapılarını çalarak kendilerinden bonding işlemleri hakkında taleplerde bulunmak daha doğru olacaktır.

Bonding Tekniği Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

Daha önce diş hekimleri ile çalışmamış olan kişilerin hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığı bu işlemde dişe herhangi bir zarar vermeden veya dişi çekmeden sadece diş yapısına uygun bazı maddeler uygun teknikler ile dişe tutturulur. Özellikle dış görünümlerine önem veren kişilerin diş sorunları hakkında yaşadıkları sorunlar genellikle günlük hayatlarında da çeşitli konularda kendilerini kısıtlamalarına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kalmak istemeyen kişierin yapmaları gereken ilk iş durum daha kötüye gitmeden en kısa zamanda diş hekimlerinden yardım almaktır.

Duruma en uygun çözümler ile hastalarına yardımcı olan hekimler özellikle son yıllardan en çok talep alan işlemlerden biri olan bonding yöntemini kullanarak kısa zaman içinde tüm sorunlu dişlerin görünümlerini istenen şekle getirebilmektedirler. Son derece kolay ve kısa süren bir işlem olması sebebi ile sadece ilgili dişte bir uyuşturma yapılır ve hastalar bu işlemler sırasında kesinlikle sorun yaşamazlar.

Bonding Teknikleri Hangi Durumlarda Uygulanır?

Özellikle diş tedavilerinden korkan kişiler bu konu hakkında araştırma yaptıkları zaman aslında bu işlemlerin kesinlikle korkulmaması gereken ve herkesin ksıa zaman içinde sonuç alabilecekleri işlemler olduğunu görebilmektedirler. Çok daha güzel ve daha beyaz görünen dişler için yapılan onca işlem yerine sadece bu konu hakkında yardım almak herkes için kısa zamanda istenen sonucun alınması anlamına gelmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız