Protez Diş mi İmplant Tedavisi mi?

Eksik dişleriniz için tercih edebileceğiniz iki yöntem arasından, protez diş mi implant tedavisi mi sorusunu sorabilirsiniz.

Aşağıda iki yöntem hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Seçim sizin ve doktorunuzun olacaktır.

Protez Diş Tedavisi

Uygulama alanı çok geniş olan ve çok sayıda kişiye uygulanmış olan protez diş, son teknoloji değil. Uzun yıllardır uygulanan bir yöntem. Protez diş mi implant tedavisi mi sorusu ise mutlaka kişinin damak durumuna göre doktoru ile istişare etmesi sonucu karar vermesi gereken bir durumdur. Her iki tedavinin de kendi içinde avantajları ve dezavantajları vardır.

Protez dişlerin yapım aşamasının, kullanım durumunun farklı olması söz konusudur. Kişinin hangi tür dişler ile rahat edeceği tamamen kendisine bağlıdır. Bunun dışında uygulamanın diş ve damak yapısına göre belirlenmesi önemlidir. Verilen bilgilere göre hareket ederek, sizin için uygun olan yöntemin hangisi olduğunu belirleyebilirsiniz. Sorunsuz şekilde tedavinin gerçekleşmesi sağlanacaktır.

İmplant Diş Tedavisi

Eksik dişleriniz için yapılacak tedaviler arasında implant diş tedavisi de yer alıyor. Bu tedavi kişinin damaklarının altında yer alan kemiklere açılan çukurlara dişlerin yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşiyor. Bu şekilde bir tedavi, diş tedavileri içinde son teknoloji olarak anılıyor. Sorunsuz şekilde uzun ömürlü kullanabileceğiniz dişleriniz implantın tercih edilmesi olağan.

Diş ve damak durumunuzun implant için uygun olması halinde, direkt olarak tedavinin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Diş tedavinizde implant ile tekbir dişe impant uygulanması da söz konusudur. Bunun için direkt olarak diş ve damak durumunuza göre talep edeceğiniz tedavi yöntemi değişecektir.

Ataşehir İstanbul implantoloji ilerii estetik cerrahi diş hekimliği sayesinde, bu yöntemin en iyi şekilde uygulanması mümkündür. Diş durumunuzun uygun olması durumunda, tüm aşamaların tamamlanması ile dişlerinizin tedavi edilmesi söz konusudur.

Protez ve İmplant Fiyatları

Tercihinizi yaparken, iki yöntem arasındaki fiyat farkını da görmek isteyebilirsiniz. Hem implant hem de protez dişler için mutlaka doktorunuz tarafından net fiyat sunulacaktır. Sizin için uygun olması durumunda tedaviyi talep edebilirsiniz. İmplant fiyatları ile protez fiyatları karşılaştırma yapabilirsiniz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız