Sağlıklı Gülüşler İçin

Sağlıklı gülüşler için kendimize zaman ayırmamız gerekmekte. diş sağlını deyip geçmemek gerek çünkü diş sağlı ertelenirse küçük görünen sorun, daha da büyük sorunlara yol açar. ortodonti tedavileri de bu riskler arasında yer almakta tedavileri mümkün ve kolaydır. Ama tedavilerinde geç kalınırsa dişlerde çaprazlaşmalar artar, diş bozukları yüzünden konuşma fonksiyonlarında azda olsa bozulmalar görülmekte ortodonti tedavilerde birçok seçenek vardır.

Bu seçenekler arasında lingual ortodonti tedavilerde bu tedaviler arasında en yaygın olandır. Yani diş tellerinde rahatsız olanlar için uygulanan lingual ortodonti tedaviler uygulanmakta bu tedavi şekli normal dişlerinin aksine uygulanmakta. Yani diş telleri ön dişlere takılırken lingual ise dişlerin arka tarafında yani dile yakın tarafta uygulanmakta, hiçbir şekilde sizlere zararı yoktur ve rahatsızlık hissi de uyandırmaz. Liguan ortodonti ne zaman uygulanır ve nasıl uygulanır.

Dişlerde görülen çapraşıklıklar yüzünden meydana gelen sorunları ortadan kaldırmak için yapılan tıbbı müdahaledir. Son yıllarda teknoloji sayesinde estetik alanında meydana gelen teknolojik gelişmeler sayesinde. Müdahalede bulunulacak hastalara ihtiyaçları doğrultusunda doğru tedaviler uygulanma şekilleri yapılmakta, insanın fark edemediği bazı sorunları teknoloji sayesinde daha net olarak fark edilmekte ve bu şekilde hastaya doğru alanda doğru zaman da lingual ortodonti tedavisine başlanmakta.

Lingual tedavi şekilleri; normal diş tellerlinden farklı olan lingual telleri dişlerin ön kısımlarına değil de arka kısımlarına yapılan teller sayesinde uygulanan lingual ortodonti tedavilerdir. Normal diş tellerinden hiçbir farkı yoktur, sizlere de hiçbir şekil de rahatsızlık ve ağrı vermez. Lingual ortodonti tedavi sayesinde ağızda istenmeyen teller görünümü yerine daha estetik görünüme yol açmakta, diş telleri dişlerin arka kısmına yapıldığından dolayı rahatsızlık duymazsınız.

Lingual sadece diş tedavisi olarakta kabul edilmemesin çünkü kişinin özel yapıları yani yüz yapısı, gülme hattı ya da profilli düşünülerek, kişiye özel olarak diş telleri ve braketler hazırlanarak, kişinin yaşayabileceği sıkıntıları ortadan kaldırmaktayız. Diş sağlığı yaşayanlar her alanda etkilenmekte yani diş sağlı bizler için oldukça önemli olması gerekmekte ki diş sağlı yaşayan birçok hastalarda sosyal yaşantısı ve kişinin sağlığı ile ilgili birçok problem yaşamakta sosyal yaşantınızda risk’e girmekte.

Diş sağlığınızı ertelemeden hem sağlıklı gülüşler, dişlerde bozukluklar olmadan, sağlıklı yaşam sürmek çok kolay. Estetik görünümü sayesinde, estetik kolaylığı sağlayan lingual sayesinde, diş tellerin deki rahatsızlığı duymadan lingual tedavi sayesinde sağlıklı gülüşler kavuşmak iste bu kadar kolay uygulandıktan kısa bir süre sonra eski gülüşlere kavuşmanız çok kolay artık.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız