Tüm Ağız komple İmplant Fiyatları

Ağız ve diş sağlığı, vücut sağlığının başında gelmektedir. Sağlığın yanı sıra estetik bağlamda, ağız ve diş estetiği kişinin hayatında önemli noktada yer almaktadır. Eksik/kaybedilmiş dişler kişinin özgüven sorunu yaşamasına neden olduğu için tedavi edilmesi büyük önem taşır. Bu sorun için uygulanan tedavi yöntemlerinden en revaçta olanı implanttır. İmplant, eksik diş yerine titanyumdan üretilmiş yapay bir diş kökünün çeneye yerleştirilmesi şeklinde uygulanmaktadır ve neredeyse ağrısız bir yöntem olarak öne çıkmaktadır.

Herhangi bir üst yaş sınırı olmayan bu tedavi yönteminde, ergenlik bitimi kabul edilen 18 yaş üstü ve genel sağlık durumu iyi olan herkes bu hizmetten faydalanabilmektedir. Özel şart olarak implant uygulanacak hastanın çene kemiğindeki kemik miktarı ve yoğunluğunun uygun olması gerekir. Buna ek olarak diş etlerinin de sağlıklı olması şarttır. Aksi takdirde uygulanan implant istenen başarıyı sağlamayacaktır.

Uzun ömürlü bir sonuç ortaya konan implant uygulaması estetik açıdan da herhangi bir sıkıntıya yol açmadığı için en tercih edilen yöntemler arasındadır.

Titanyum, implantın temel yapı maddesidir. Yurtdışından getirilmesi nedeniyle oldukça pahalı bir malzeme olan titanyum, bu tedavinin fiyatını yükselten unsurların başında gelmektedir. Bu uygulamada titanyumun tercih edilme sebebi söz konusu malzemenin insan dokusuyla uyum içerisinde olmasıdır.

Uygulamanın fiyatına etki eden diğer unsur ise uygulamayı yapan hekim ve uygulamanın yapıldığı klinik ya da hastanedir. Alanında uzmanlaşmış hekimlerle çalışmak başarı oranını arttırmaktadır. Uzmanlığın yanı sıra yüksek teknoloji gerektiren implant uygulaması ve bu şartların ülkemiz kaynaklarınca karşılanamaması da fiyatı yükseltmektedir.

İmplant uygulaması sonrası vidanın kemikle kaynaşmasının ardından protez dişin eklenmesiyle tedavi sonlandırılır. Kısa iyileşme döneminin sonrasında doğal diş fonksiyonlarına kavuşan hasta, hayatına sorunsuz olarak devam etme şansına sahip olur.

İmplant tek diş eksikliği durumlarında uygulanabildiği gibi tüm ağız diş eksikliklerinde de uygulanabilmektedir. Üst çene ve alt çenede en az altışar adet implant yerleştirilmesi ile tüm ağız dişlerinin yerleştirilmesi mümkün olmaktadır. Uygulanan implant sayısı elbette fiyata etki etmektedir. Ancak uzun yıllar yaşanacak rahatlık göz önüne alındığında, ödenecek miktar sorun teşkil etmeyecek düzeydedir.

Alanında uzman ve son teknoloji ile çalışan hekimlere sahip kadrosu ile hizmet veren İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Hekimliği, hastalarını en iyi sonuca ulaştırmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız